AK Parti ve MHP heyetleri bir araya geliyor! Hedef 81 ilin tamamını kazanmak

AK Parti ve MHP heyetleri bugün rötuşlar için bir araya gelecek.Başkan Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli’nin geçen haftaki görüşmesinin ardından yaptıkları protokol metni üzerinde kazanacak adaylar için özel bir çalışma yürütülecek.

Giriş Tarihi 04 Aralık 2023, 07:00 Güncelleme 04 Aralık 2023, 14:46
AK Parti ve MHP heyetleri bir araya geliyor! Hedef 81 ilin tamamını kazanmak

İÇİNDEKİLER

Cumhur İttifakı 31 Mart 2024 yerel seçimleri için yol haritasını çizdi. AK Parti MHP heyetleri ittifak görüşmesi bugün 9'ncu toplantısını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Heyetler Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin geçen haftaki görüşmesinin ardından yaptıkları protokol metni üzerinde kazanacak adaylar için özel bir çalışma yürütecek.

İki lider başta Ankara ve İstanbul olmak üzere büyükşehirlerin adaylarına yoğunlaşmış, aday gösterilecek kişilerin her iki partide karşılığının olup olmadığını ele almıştı.

KAYDEBİLEN İLLERDE TİTİZ ÇALIŞMA
Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin görevlendirdiği heyetler 2019 yerel seçimlerine benzer bir çalışma ile yola çıkarak 8 görüşmeyi geride bıraktı.

AK Parti MHP heyetleri ittifak görüşmesi bugün 9'ncu toplantısını gerçekleştirmesi bekleniyor. Heyet üyeleri başkent başta olmak üzere 31 Büyükşehir ile Edirne'den Kars'a il ve ilçeler hatta beldeler bazında kapsamlı bir çalışma hazırladı.

2019'da kılpayı kaybedilen illerde aynı sorunun yaşanmaması için titiz davranıldı. Adana ve Osmaniye haricindeki deprem illerinde AK Parti'nin aday çıkartacağı öğrenilirken ilk toplantıda ittifakın ilkeleri alındı. 8. Görüşmede ise detaylı bir protokol hazırlandı. İki liderin gorustugu zirvenin ardından heyetler çalışmalarını devam ettirecekler.

KOMİSYON, ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Yerel seçim çalışmalarını hızlandıran AK Parti aday belirlemede aday başvurusu temayül yoklamaları ve anketlerin ardından dördüncü aşamaya geçti. AK Parti'de aday adayları başvurusu MYK' da karara bağlandı. AK Parti'de aday belirleme Komisyonu Başkan Erdoğan başkanlığında toplanacak. Sabah'ta yer alan habere göre, komisyonda Seçim işleri, Yerel Yönetimler, Teşkilat ve Medya Tanıtım Başkanlığı ile kadın kolları ve gençlik kolları yer alacak.

ADAYLAR KONUŞULDU
Başkan Erdoğan ve Devlet Bahçeli görüşmelerinde özellikle Ankara ve İstanbul adayları üzerine yoğunlaşmışlar Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kendisine sunulan aday adayları isimleri üzerinde bir çalışma yapmış bunu da Devlet Bahçeli'ye anlatmıştı. 'Sizce kimi aday çıkarılmalıyız, hangi isim MHP'de karşılığı nedir oy alabilir miyiz?' şeklinde sorular sorduğu öğrenebildi. İki lider kazanacak adaylar için fikir alışverişinde bulunmuştu.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN