Önce ABD ve Avrupa'dan icazet, sonra Türkiye için yapısal reçete! Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'bilim' maskeli derin turu ve şifreleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'ye gerçekleştirdiği zamanlaması manidar 'icazet' ziyaretinin etkileri sürüyor. ABD yolculuğunu 'ilk durak' olarak tanımlayan Kılıçdaroğlu, yeni icazet rotalarının İngiltere ve Almanya olduğunu duyurdu. CHP liderinin söz konusu ziyaretlerin ardından Türkiye için yapısal reçete açıklayacağını ifade etmesi, arka planda dönen karanlık ve kirli işleri de akıllara getirdi. Öte yandan Kılıçdaroğlu, siyasi hayatının planlandığı 'derin' yuvası Johns Hopkins Üniversitesi'nde yaklaşan seçimlere ilişkin bir konuşma yapacak. Söz konusu üniversite 2008 yılında Deniz Baykal'ın tasfiyesinden, Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına getirilişine kadar çarpıcı detaylar içeren bir rapor yayımlamıştı. Takvim.com.tr, icazet seferinin tüm şifrelerini sizler için derledi.

Giriş Tarihi 10 Ekim 2022, 23:49 Güncelleme 11 Ekim 2022, 09:35
Önce ABD ve Avrupa’dan icazet, sonra Türkiye için yapısal reçete! Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’bilim’ maskeli derin turu ve şifreleri

İÇİNDEKİLER

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tartışmaların gölgesinde ABD ziyareti başladı.

Seçimlere giderayak zamanlaması manidar bir şekilde yapılan bu hamle 'icazet seferi' yorumlarını beraberinde getirirken Kılıçdaroğlu, bu durumu perdelemek için "bilim ve teknoloji için gidiyorum" maskesine sığındı.


'İcazet' söylemleri CHP liderini o kadar kaygılandırmış olacak ki; söz konusu ziyaretin hiçbir siyasal içeriği olmadığını iddia etti."ABD'DE HİÇ SİYASİ GÖRÜŞME İSTEMEDİM"
Konuya ilişkin CHP yandaşı mangır medyasının baş aktörü Halk TV'ye açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, "ABD'de hiç siyasi görüşme istemedim. Önerileri ise reddettim. Etrafımdaki tüm kurmaylarım buna şaşırdılar elbette. Siyasetin girdabından çıkıp dünyanın en parlak beyinleri ile geleceği konuşmaya geldim" ifadelerini kullandı.

ABD'DEN SONRA ROTA ALMANYA VE İNGİLTERE
ABD yolculuğunu 'ilk durak' olarak tanımlayan Kılıçdaroğlu, İngiltere ve Almanya'ya ziyaretler gerçekleştireceğini ve buralarda kendi tabiriyle 'dünyaya anlam katan değerli kişilerle' buluşacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Washington - Londra - Berlin hattındaki trafiklerinin ardından Türkiye için yapısal bir reçete açıklayacağını da duyurdu.

Bu detay tüm dikkatleri üzerine topladı...

KİRLİ VE GİZLİ PAZARLIKLAR
CHP Genel Başkanı'nın icazet turunun ilk ayağı olan ABD'den sonra Avrupa hükümetlerinin kapısını arşınlaması, arka planda yapılacak olan kirli ve gizli pazarlıkları gündeme getirdi.

Ziyaretleri bitince Türkiye için yapısal reçete açıklayacağını ifade etmesi bu durumu destekler nitelikte.'İCAZETİ' BİLİM VE TEKNOLOJİ İLE ÖRTBAS ETME ÇABASI
Tüm bu yaşananlar dikkate alındığında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'ye yaptığı 'icazet' seferini 'bilim ve teknoloji' maskesiyle örtbas etme çabası da gözler önüne serildi.TAKVİM.COM.TR'NİN DİKKAT ÇEKTİĞİ ÇARPICI DETAY
Öte yandan CHP liderinin ABD programı mercek altına alan takvim.com.tr, çok çarpıcı bir detaya ulaştı.

Kılıçdaroğlu, Amerikan derin devletinin kontrolü altında olan Johns Hopkins Üniversitesi'nde yaklaşan seçimlere ilişkin bir konuşma yapacak.

Bu üniversiteyla ilgili göze çarpan bir diğer detay ise 2008 yılında deyim yerindeyse CHP'nin kaderini tayin eden bir rapor yayımlaması.

Söz konusu raporda Deniz Baykal'ın tasfiyesinden, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına getirilişine kadar çarpıcı detaylar yer alıyor.KILIÇDAROĞLU'NUN 'DERİN' YUVASI!
Johns Hopkins Üniversitesi, her ne kadar CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "yuvası" olsa da, o üniversitenin "derin" bir yönü daha var.

Kemal Kılıçdaroğlu daha CHP milletvekili iken, Ekim 2008 tarihinde Johns Hopkins Üniversitesi'ne bağlı Amerikan-İsveç merkezli Slikroad (İpek Yolu) Enstitüsü tarafından bir rapor hazırlandı.

Svante E.Cornell ve Hail Magnus Karavelli imzalı 75 sayfalık rapordaki "kehanet" gibi Türkiye senaryoları dikkat çekiciydi.


Raporun içinde Türkiye'yi sarsacak öngörülerden biri raporun 72. sayfasındaki ifadelerdi:

"CHP'den istifa etmeye ikna edilecek Deniz Baykal'la, yolsuzluklar konusunda kamuoyunun dikkatini çeken Kemal Kılıçdaroğlu yer değiştirecek. CHP, yeniden Avrupa tarzı bir sosyal demokrat parti olarak ortaya çıkacak."

Ne ilginç ki rapor yayınlandığında CHP Grup Başkan Vekili olan Kılıçdaroğlu, tam 2 yıl sonra 2010'da FETÖ'nün kaset kumpasıyla Deniz Baykal devrilip o koltuğa oturuyordu."BURADA BİR ROTA ÇİZİLİYOR"
Takvim.com.tr'nin dikkat çektiği bu detay A Haber ekranlarında da masaya yatırıldı.


Rapora ilişkin konuşan Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür şu ifadeleri kullandı;

Raporda 3 seçenek sunuluyor. Bunlardan bir tanesi muhalefetin dizayn edilmesi. Burada bir rota çiziliyor. Raporu yazan isimler bunu teslim ediyor ve bu rapor Deniz Baykal'ın önüne koyuluyor.

Deniz Baykal rapora bakıyor ve hiç oralı olmuyor. Bir adım sonrasına bakın. Kaset skandalına iki ay kala Deniz Baykal'ın öleceğine dair şeyler söyleniyor.Bu esnada bir iş adamı olan İnan Kıraç, Deniz Baykal'a gidiyor ve 3 ismi yönetime sokmamasını istiyor. Onur Eymen, Mustafa Özyürek ve Önder Sav bu isimler.

KILIÇDAROĞLU SİYASİ HAYATININ PLANLADIĞI YERDE KONUŞACAK
Tesadüfe bakın ki aynı anlarda Kılıçdaroğlu da aynı şeyi Deniz Baykal'dan talep ediyor. Bu fotoğrafı bugüne getirin. Kılıçdaroğlu siyasi hayatının planlandığı bir yerde gidip konuşma yapacak.TEPKİYİ GÖRÜNCE KÜLTÜR - SANAT GEZİSİNE ÇEVİRMEYE ÇALIŞTILAR
Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyareti üzerine yapılan yorumları değerlendiren Gazeteci Güngör Yavuzaslan, "Tepkiyi görünce bu geziyi, kültür-sanat- bilim gezisine çevirmeye çalıştılar" ifadelerini kullandı.