Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 14.06.2021 18:15
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.06.2021 23:08
ABONE OL

Ankara'da yağış sonrası sel! Sokaklar göle döndü

Son dakika haberleri... Başkent Ankara'da şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Dolu ve rüzgar ile birlikte etkili olan sağanak taşkınlara yol açtı, ağaçlar ve tabelalar devrildi, araçlar yolda mahsur kaldı.

Ankara'da sokaklar göle döndü

Başkent Ankara'da dolu ve rüzgar ile birlikte etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi.

SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ
Yağış ile birlikte bazı ilçelerde cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, bazı bölgelerde de taşkın meydana geldi.

Yağış ile birlikte bazı ev ve iş yerlerini de su bastı. Vatandaşlar, suyla dolan iş yerlerini kendi imkanlarıyla temizlemeye çalıştı.

ARAÇLAR MAHSUR KALDI
Özellikle Yenimahalle ilçesinde etkili olan sağanakta oluşan taşkın nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Bazı araçlar suya gömelerek mahsur kaldı. Sürücülerden bazıları, su içinde kalan araçlarını iterek kurtarmaya çalıştı.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ
Yer yer dolu yağışı da etkili oldu. Etimesgut ilçesi Eryaman semtinde misket büyüklüğünde dolu yağdı.

   Yağışla birlikte şiddetli rüzgar da yaşamı olumsuz etkiledi. Saatteki hızı zaman zaman 40 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle ağaçlar devrildi. Çankaya'da bir ağaç, otomobilin üzerine devrilirken, olayda ölen ve yaralanan olmadı.

   Keçiören ilçesi Kalaba Mahallesinde ahşap telefon direği de rüzgar nedeniyle devrildi. Çankaya Batıkent bölgesindeki pazar yeri esnafı da yağmur ve rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadı.

   Pazar esnafı, tezgahlarının üzerindeki şemsiyeleri tutarak rüzgardan uçmasını önlemeye çalıştı.

   VALİ ŞAHİN: "CAN KAYBIMIZ YOK, ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"
   Ankara Valisi Vasip Şahin, sağanağın yer yer sel ve su baskınlarına neden olduğunu söyledi.

   Vasip Şahin, ilk bilgilere göre can kaybı yaşanmadığını belirterek, "Birkaç yerde iş yerlerine su baskını olduğu bilgisi var. İtfaiyemiz müdahale ediyor. Birkaç alt geçitte kalan araç ihbarı gelmişti, arkadaşlarımız onları da kurtardılar. Can kaybımız yok, çalışmalarımız sürüyor" dedi.

   TEPKİLER YÜKSELDİ
   Ankara'nın sular altında kalmasının ardından Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne tepkiler yükseldi.

   ÖZCAN: "SORUMLULARI SORUMLULUK ALMAYA DAVET EDİYORUM"
   AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan: "Mal kaybını bir yana bırakın insanlarımızın hayati tehlikesi var. Görüntüler içler acısı. Sorumluları sorumluluk almaya davet ediyorum. Ankaralı hemşehrilerim bunları haketmiyor."

   YILDIZ: "ESNAFIMIZIN HER ŞART VE DURUMDA YANINDAYIZ!"
   AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız: "Yenimahalle'deydik. İvedik-Çakırlar Batıkent Yolu üzerinde bir sel felaketi meydana geldi. Yenimahalle İlçe Başkanımız Sayın Abdulkadir Aydoğan ile sel felaketinin yaşandığı bölgedeki esnaflarımızı ziyaret ettik. Esnafımızın her şart ve durumda yanındayız!"

     BAKIR: HERHANGİ BİR ÖNLEM ALINMIYOR YAZIK.."
     Avukat Vahide Nur Bakır: "Daha iki gün evvel paylaşım yapılmıştı oysaki.. Hava durumu belli ve herhangi bir önlem alınmıyor yazık.."

     ALGAN: ANKARA'DA YAPAY GÖLETLER OLUŞMAYA BAŞLADI..."
     Musa Algan: "Beceriksiz Başkan Mansur Yavaş yüzünden Ankara'da yapay göletler oluşmaya başladı..."

     ASKİ'NİN İHMALİ VATANDAŞLARI MAĞDUR ETMİŞTİ
     Ankara'da 9 Haziran'da öğleden sonra başlayan sağanak özellikle Mamak ilçesinde maddi zarara neden olmuştu.

     Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ASKİ) Mamak Akdere Mahallesi Dereboyu Caddesi'nde yaptığı alt yapı çalışma alanına asfalt atmamasının vatandaşların mağdur olmasına neden olmuştu

     TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN