Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.01.2021 09:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.01.2021 09:47
ABONE OL

'ün "milletvekillerine " haberi uydurma çıktı! Başkanı 'tan flaş açıklama

Son dakika haberi... gazetesi yazarı , “, ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine yapılmasını sağlayacakmış” iddiasında bulunmuştu. TBMM Başkanı , konuya ilişkin "TBMM'nin Sağlık Bakanlığı ile protokol yaptığı ve pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılacağı'na dair haberler, külliyen uydurmadır; asılsızdır. Sağlık Bakanlığı ile yapılmış bir protokol yoktur; aşı yapılması konusunda milletvekilleri için bir planlama yoktur." dedi.

HaberTürk'ün milletvekillerine aşı haberi uydurma çıktı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi () Başkanı , milletvekillerine pazartesi gününden itibaren virüs sı yapılacağı iddiasıyla ilgili, "Külliyen uydurmadır; asılsızdır. Milletvekilleri için bir planlama yoktur" dedi.Meclis Başkanı Şentop, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "TBMM'nin Sağlık Bakanlığı ile protokol yaptığı ve pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılacağına dair haberler, külliyen uydurmadır; asılsızdır. Sağlık Bakanlığı ile yapılmış bir protokol yoktur; aşı yapılması konusunda milletvekilleri için bir planlama yoktur" ifadelerini kullandı..(Habertürk'ün söz konusu haberi)

HABERTÜRK'ÜN HABERİ ASILSIZ ÇIKTI
gazetesi yazarı , "TBMM, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış" iddiasında bulunmuştu.

Sarıkaya, köşe yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Meclis bu hafta ele almayı planladığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu'nu bu hafta içinde çıkarıp tekrar "aşı tatiline" girecek.

Aslında bu cümleyi duyunca benim de aklıma ilköğretim yıllarında karşılaştığımız tatil durumu geldi.

Aktarıldığına göre TBMM Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış.

Bir yığılma olmaması, milletvekillerinin diledikleri yerde aşılarını yaptırmalarına olanak tanınması için bir hafta daha tatile girmesi hedefleniyormuş."