SON DAKİKA: HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasındaki Öcalan posterlerinin ifşası sonrası CHP ile HDP birbirine girdi

Son dakika haberi: HDP'nin Esenyurt İlçe Başkanlığı binasındaki PKK elebaşı Abdullah Öcalan posterleri, resimleri ve terör örgütü paçavraları geçtiğimiz günlerde ifşa oldu. Bu ifşa sonrası ise iki parti birbirine girdi. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür yaşananları şu sözlerle aktardı "Aslında HDP il ve ilçe binalarının birer PKK bürosu gibi çalıştığı biliniyordu ama bu kadar pervasız olacakları bilinmiyordu. Bu gerçeğin kamuoyuna yansıması da ilginç oldu. HDP binası, artık gizliliği saklanamayacak olan ittifak ortağı CHP'li Esenyurt Belediye ekiplerince zaman zaman dezenfekte ediliyordu. Dezenfekte yapıldıktan sonra ilk kez ve bizzat Esenyurt Belediyesi sitesinde işçilerin çalışmaları, HDP ilçe binası görüntüleriyle birlikte yayınlandı." HDP İstanbul İl Başkanı Erdal Avcı da CHP'li Esenyurt Belediyesini suçlayarak belediyenin açıklama yapması gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi 26 Ocak 2021, 16:14 Güncelleme 26 Ocak 2021, 17:22
SON DAKİKA: HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasındaki Öcalan posterlerinin ifşası sonrası CHP ile HDP birbirine girdi

İÇİNDEKİLER

Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin Esenyurt'taki ilçe binasındaki görüntüler bir kez daha PKK'nın güdümünde olduğunu açıkça gözler önüne serdi. HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasındaki görüntülerde elebaşı Öcalan ve PKK paçavralarının her yerde olduğu gözler önüne serildi. Bu yaşananlar CHP yönetiminde olan Esenyurt'ta Millet İttifakı ortakları CHP ile HDP'yi karşı karşıya getirdi.

"İLK KEZ CHP'Lİ ESENYURT BELEDİYESİ O GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI"
Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, CHP ile HDP arasındaki Esenyurt tartışmasını köşesine şu sözlerle taşıdı; HDP'nin İstanbul Esenyurt'taki ilçe başkanlığındaki görüntüler herkesi şoke etti. Bina bir siyasi parti merkezi değil de adeta terör örgütü PKK irtibat bürosu.
En tepede Öcalan fotoğrafı... Onun biraz altında öldürülen PKK'lıların fotoğrafı. Duvarlarda insanı dehşete düşüren şu sloganlar var: "PKK benim hayat sigortamdır, PKK yaşam damarına giden taze kandır."

Aslında HDP il ve ilçe binalarının birer PKK bürosu gibi çalıştığı biliniyordu ama bu kadar pervasız olacakları bilinmiyordu. Bu gerçeğin kamuoyuna yansıması da ilginç oldu. HDP binası, artık gizliliği saklanamayacak olan ittifak ortağı CHP'li Esenyurt Belediye ekiplerince zaman zaman dezenfekte ediliyordu. Dezenfekte yapıldıktan sonra ilk kez ve bizzat Esenyurt Belediyesi sitesinde işçilerin çalışmaları, HDP ilçe binası görüntüleriyle birlikte yayınlandı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

HDP İSTANBUL İL BAŞKANI CHP'Yİ SUÇLADI
HDP İstanbul İl Başkanı Erdal Avcı da yaptığı açıklamada CHP'yi suçlayarak şunları söyledi "Bu kareler 6 ay önce çekilmiştir. Deniliyor ki; Esenyurt Belediyesi HDP'ye hizmet vermiş. Verecek tabii ki, görevi. Asıl biz belediyeden şikayetçiyiz. Gönderdiği ekip, görevi ve haddi olmadığı bir şekilde, gizli çekimler yapmış, sosyal medyada yayınlamıştır. Esenyurt Belediyesi açıklama yapmak zorundadır.

"ESENYURT BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDADIR"
Esenyurt Belediyesi açıklama yapmak zorundadır. Diğer yandan; partimiz halka açıktır, dileyen giriyor çayını içiyor, sohbetini ediyor. Yaratılan algı boşunadır. Resimler, posterler, pankartları sadece binalarımızda değil, basın açıklamalarında da kullanıyoruz.

"KONUNUN ESASI ÇÖZÜMDÜR"
Benzer gerekçelerle daha önce yapılan baskınlarda açılan davalar beraatle sonuçlandı. Konuyla ilgili AYM kararları var. Velhasılı, AKP-MHP kapatma davası için kendisine başka gerekçeler arasın...Kırk yıldır boş işlerle uğraşıyorlar. Konun esası çözümdür."