Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 14.01.2021 06:16
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.01.2021 12:23
ABONE OL

SON DAKİKA: merkezli 12 ilde terör örgütlerine şafak baskını: Çok sayıda şüpheli gözaltına alındı

Son dakika haberine göre, merkezli 12 ilde, , TKP-ML, ve terör örgütlerine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda haklarında gözaltı kararı bulunan 51 şüpheliden 48'i gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler arasında; genel başkanı Özlem Gümüştaş, İzmir eski il başkanları Pınar Türk ve Kerim Altınmakas ile 4 İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı ve 2 de avukat bulunuyor. Terör operasyonlarında gözaltına alınan CHP'lilerin kimlik bilgileri de ortaya çıkmaya başladı.

DHA
Terör baskını! CHP'lileri kimlikleri belli oldu

İzmir merkezli 12 ilde, MLKP, TKP-ML, DSİH VE PKK terör örgütlerine yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyonda haklarında gözaltı kararı bulunan 51 şüpheliden 48'i gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişiler arasında; Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, İzmir eski il başkanları Pınar Türk ve Kerim Altınmakas ile 4 İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı ve 2 de avukat bulunuyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı bulunan 34'ü MLKP, 8'i DSİH, 1'i TKP/ML ve 8'i PKK terör örütü üyesi oldukları gerekçesiyle toplam 51 şüpheliye İzmir merkezli 12 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şafak operasyonu yapan ekipler, 51 şüpheliden 48'ini gözaltına aldı.
   Operasyonda, Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, İzmir eski il başkanları Pınar Türk ile Kerim Altınmakas'ın da gözaltına alınanlar arasında olduğu bildirildi. Gözaltına alınan kişilerden 2'sinin avukat, 4'ünün ise İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanı olduğu öğrenildi.


   ŞÜPHELİLERDEN 4'Ü BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANI
   İzmir merkezli 12 ilde, MLKP, TKP/ML, DSİH ve PKK terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 48 şüpheliden 4'ünün İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şüphelilerden S.O.R.'nin İZELMAN'da sanat yönetmenliği yaptığı, T.K.'nin otopark görevlisi, C.T.'nin mezarlık görevlisi, E.A.'nın da İZFAŞ'ta bilet satış görevlisi olarak çalıştıkları belirlendi.

   Öte yandan gözaltına alınan 48 şüphelinin, polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.   KİMLİKLE BİLGİLERİ ORTAYA ÇIKTI
   Terör operasyonlarında gözaltına alınan CHP'lilerin kimlik bilgileri de ortaya çıkmaya başladı.

   İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan bir şüphelinin İzelman Otoparklar çalışanı Tuncay Kılıç olduğu ortaya çıkarken diğer şüphelin Konak eski çalışanı şimdi İBB Kültür Sanat Sorumlusu Orçun Masatçı olduğu bildirildi.

     Operasyon kapsamında, MLKP terör örgütü ile irtibatlı olduğu ileri sürülen Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Merkezi, İzmir ve İstanbul il başkanlıkları binası ile İzmir Bayraklı ilçe bürosu, ETHA (Etkin Haber Ajansı) İstanbul il bürosu, BEKSAV (Bilim, Eğitim, Estetik, Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı) İstanbul il bürosunda aramalar yapıldı.

     Aramalarda çok sayıda dijital materyal, yasaklı yayın, örgüte ait olduğu değerlendirilen doküman ve 50 Bin TL paraya el konuldu. Operasyonda gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

     TERÖR ÖRGÜTÜ TKP/ML'NİN TÜRKİYE SORUMLUSU "KEMAL" KOD ADLI NİHAT KONAK YAKALANMIŞTI
     Terör örgütü TKP/ML'nin sözde Türkiye sorumlusu "Kemal" kod adlı Nihat Konak, İstanbul'da yakalanmış şahsın yakalandığı ev adresinde çok sayıda örgütsel ve dijital materyaller ele geçirilmişti.

     TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN