Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 30.11.2020 11:43
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 30.11.2020 11:43
ABONE OL

Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta başlayacak? Başkan Erdoğan açıklaması saat kaçta?

Kabine toplantısı ne zaman sorusu Türkiye’nin gündemine oturdu. Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısının 30 bin üstüne çıkması nedeniyle yeni yasakların uygulanması gündeme geldi. Gözler kritik kabine toplantısından çıkacak kararlara çevrildi. Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta başlayacak sorusuna da yanıt aranıyor. Yeni yasakların alınabileceği gündemde olan Başkan Erdoğan açıklaması saat kaçta? İşte detaylar…

Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta başlayacak? Başkan Erdoğan açıklaması saat kaçta?

Başkan Erdoğan açıklaması saat kaçta? Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta başlayacak? Kritik toplantıdan çıkacak yeni tedbir kararları tüm Türkiye'yi ilgilendiriyor. Vatandaşlar bu önemli toplantıda alınacak kararları ve sonrasında yapılacak açıklamayı bekliyor. Toplantıda hafta sonu tamamen kısıtlama, hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması, şehirler arası seyahat yasağı gibi yasakların gelebileceği iddia ediliyor.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kritik kabine toplantısı bugün saat 15:00'te başlayacak. Toplantıda önemli kararların alınması bekleniyor.

BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLAMASI SAAT KAÇTA?

Toplantının ardından akşam saatlerinde Başkan Erdoğan'ın açıklama yapacağı ve yeni tedbirleri duyuruacağı tahmin ediliyor.

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Cumhurbaşkanlığı kabinesinde alınacak yeni tedbirlerin masaya yatırılacağı bakanlar kurulu toplantısında, özellikle vaka sayılarının yüksek olduğu illerde sokağa çıkma yasağının hafta içi de uygulanması gündeme alınacak. 81 ile de getirilebileceği belirtilen bu kısıtlamanın öncelikli şehirler ile başlatılma ihtimali de var.

   ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI

   Başkan Erdoğan başkanlığında toplanacak ve sonrasında bizzat Erdoğan'ın açıklaması beklenen son dakika kararları içerisindeki yeni tedbirler arasında en kritik ikinci yasak ise şehirler arası yolculuğa getirilecek seyahat kısıtlaması. Bu kısıtlamanın ciddi biçimde masada olması bekleniyor. Çünkü birçok şehirlerde nüfuslarına oranla beklenen koronavirüs vaka artışları bunun çok daha üzerinde seyrediyor.

   KORONAVİRÜSE KARŞI DİJİTAL ÖNLEMLER

   Koronavirüste Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nden çıkacak olan kararlara ilişkin kritik bir noktada koronavirüsle dijital mücadele. Bireysel olarak her bir vatandaşın kaydının tutulması, olmaması gereken noktada olmaması için uygulanan dijital önlemler içerisinde de yeni tedbirler alınması gündemde. Bu önlemler kapsamında çıkabilecek ek tedbirler de şunlar;

   TOPLU GİRİŞ OLAN ÇARŞI VE PAZARLARA KISITLAMA

   Bilindiği gibi koronavirüsün tırmanışa geçtiği günlerde alınan kararla özellikle büyük şehirler başta olmak üzere işlek cadde, meydan ve pazar yerlerine hes kodu olmayanların girmesi yasaklanmıştı. Kabine toplantısında bu kısıtlamanın genele yayılması ve tüm illerde yeni tedbirler kapsamında pazar, çarşı ve iş hanları gibi noktalarda Hayat Eve Sığa (HES) kodu olmayanların alana girme yasağı gündemde.

   BAŞKAN ERDOĞAN YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLAYACAK

   Koronavirüste 2 haftalık kısmi yasaklara rağmen koronavirüs vaka ve ölümlerinde azalma görülmedi. Bu kapsamda yeni tedbirlerine gündeme alınacağı kritik Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Başkan Recep Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün toplanıyor. Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde koronavirüs gündemiyle yapılacak toplantıdan kovid-19 salgınıyla ilgili alınacak yeni tedbirler çıkacak. Kabine kararlarını Başkan Erdoğan bizzat açıklayacak.

   BAKAN KOCA SUNUM YAPACAK

   Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, son iki haftadır, haftasonları belli saatlerde uygulanan kısmi sokağa çıkma yasağının ardından vaka sayılarının illere göre nasıl seyrettiğine dair bir sunum yapması da bekleniyor. Ayrıca Koca'nın Çin aşını Türkiye'de gönüllü olarak yaptıranlarla ilgili son rakamları paylaşması ve yerli aşıyla ilgili bilgilendirme yapacağı da ifade ediliyor.

   Başkan Erdoğan'ın bugün açıklayacağı yeni tedbirler içerisinde seyahat ve hafta içi sokağa çıkma yasağının ön olanda olmasına kesin gözüyle bakılıyor.