Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.11.2020 09:48
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.11.2020 10:07
ABONE OL

'ın skandal açıklamalarına destek KK'dan geldi: "Altına imzamızı atıyorum"

, tepki çeken açıklamasında "Demirtaş konusu konuşulunca ben bizi dinleyenlere bir şey söylemek istiyorum. Demirtaş'ın yazdığı çok güzel bir hikaye kitabı var Devran isminde. Bu kitabı okuduktan sonra siz hakkındaki kanaatinizi belki değiştirmeyeceksiniz." ifadelerini kullanıp Selahattin Demirtaş'ın tutuksuz yargılanması gerektiğini savundu. Terör örgütünün siyasi ayağı KK'nın , siyasi sebeplerle cezaevinde tutulanların bırakılması gerektiğini savunarak "Bülent Arınç'ın söylediği bir sözün altına imza atıyorum" dedi.

HDPKK'dan Arınç'ın Demirtaş sözlerine destek

Eski Başkanı , geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında 'ın Devran isimli kitabını okuduğunu söyleyerek dinleyenlere de tavsiye etmesi, başta ve kanadından olmak üzere tepkiyle karşılandı.

"NE OLUR ONU ALIN BİR OKUYUN"
Arınç yaptığı açıklamada "Demirtaş konusu konuşulunca ben bizi dinleyenlere bir şey söylemek istiyorum. Demirtaş'ın yazdığı çok güzel bir hikaye kitabı var Devran isminde. Bu kitabı okuduktan sonra siz Selahattin Demirtaş hakkındaki kanaatinizi belki değiştirmeyeceksiniz." ifadelerini kullanıp Selahattin Demirtaş tutuksuz yargılanması gerektiğini savundu.

Konu ile ilgili ise 'den açıklama geldi.

HDP'DEN ARINÇ'IN SÖZLERİNE DESTEK
HDP , Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmeler sırasında Arınç'ın bu sözlerine destek verdi.

İMZA ATMAK İSTİYORUM
Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve 'nın tutukluluğunu eleştiren açıklamalarıyla ilgili konuşan Beştaş "Bugün derhal, mümkünse sadece siyasi sebeplerle cezaevinde tutulan rehinlerin tümü bırakılmalıdır. Demirtaş ve Kavala etrafında bu tartışma yürüyor ama hepsinin derhal bırakılması gerekiyor. Arınç'ın söylediği bir sözün altına da imza atmak istiyorum. Herkes Devran'ı okusun" dedi.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

      Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ