Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 24.10.2020 12:04
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 24.10.2020 12:49
ABONE OL

SON DAKİKA: Başkanı 'nun testi pozitif çıktı

Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 'nun testi pozitif çıktı. Gelişmeyi Sözcüsü Murat Ongun duyurdu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter hesabından, "Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Allah'tan acil şifalar dilerim." paylaşımında bulundu.

Son dakika haberine göre; İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testinin sonucunun pozitif çıktığını açıkladı."HASTANEDE TEDAVİSİ BAŞLADI"

Murat Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi "İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

İSTANBUL'DAKİ VAKA SAYISI TÜRKİYE'NİN YÜZDE 40'INA ULAŞTI
Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da İstanbul'daki koronavirüs tablosunun ciddiyetini dün "İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin %40'ına, Ankara'nın 5 katına ulaştı." ifadeleriyle açıklamıştı.


   İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter hesabından, "Kovid-19 test sonucu pozitif çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Allah'tan acil şifalar dilerim." paylaşımında bulundu.

   İMAMOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA
   Koronavirüse yakalanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter sayfasından "Covid 19 testim pozitif çıktı, tedavi sürecim başladı. Sağlık durumum şu an iyi, ilgi gösteren herkese teşekkürler. Sağlığınıza ve önlemlere mutlaka dikkat edin, hepinizi seviyorum" yazarak bir video yayınladı. İmamoğlu, videoda şunları söyledi "Kıymetli vatandaşlarımız, tabi ben sıklıkla aslında test olan birisiyim. Hatta çarşamba günü yine kovid testi oldum ve negatif çıkmıştı. Ama dün akşam saat 9 sıralarında ateşim yükseldi ve 38 derece ateşle hastaneye gelince, dün akşamı hastaneyi geçirdim. Ve test olduk. Ve bugün itibariyle pozitif olduğu konusunda bir rapor oluştu.

   Şu an aslında iyiyim, ateşim fena değil. Tıbbi anlamda negatif diye yorumlayacağımız bir şey gözükmüyor. İnşallah sağlığımıza kavuşacağız. Elbette bütün vatandaşlarımızın dikkat etmesini istiyorum. Bu süreçte duyurularımızı hep yapıyoruz. Teması mümkün olduğu kadar azaltalım. Herkesin duyarlılık göstermesi şarttır."