Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.09.2020 10:14
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.09.2020 11:41
ABONE OL

'li Başkanı 'ın tecavüz skandalında yeni gelişme! suç duyurusunda bulunacak

’li Başkanı 'ın tecavüz skandalında yeni bir gelişme yaşandı. İş istediği başkan tarafından tecavüze uğrayan avukatı ile birlikte adliyeye gelerek, Didim Belediye Başkanı, Başkan Yardımcısı ve hakkında suç duyurusunda bulunuldu

si'nde yaşanan cinsel istismar skandalında flaş bir gelişme yaşandı.

'li Didim Belediye Başkanı 'ın kendisinden iş isteyen kadına tecavüz ettiği iddia edilmiş ve olay 'yi sarsmıştı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Bakanlık olayla ilgili inceleme başlatırken da harekete geçti. Dehşeti yaşayan kadın, Didim Belediye Başkanı, Başkan Yardımcısı ve hakkında suç duyurusunda bulundu. Avukat Murat Sultansu ile birlikte Didim Adliyesi'ne gelen mağdur kadın Başsavcılığa şikayette bulundu.

AVUKAT AÇIKLAMA YAPTI
Şikayet ardından ifadesine başvurulan mağdur kadın yaşadıklarını anlattı. İfadesi zabıt altına alındı. Adliye çıkışında mağdur ile birlikte gazetecilere açıklama yapan Murat Sultansu, mağdurun bugün itibariyle şikayetçi olduğunu, ifade verdiklerini, adli soruşturmanın başlatıldığını kaydetti.

Diğer taraftan idari soruşturmanın da devam ettiğini belirten Sultansu, ortada mağdur olmadığını iddia edenlerin olduğunu, mağdurun artık yargıya başvurusunu yaptığını belirtti.

NE OLMUŞTU?
Didim Belediyesi cinsel saldırı iddiaları ile gündeme gelmişti. Bir görüntü sosyal medyada dolanmış, iddialar daha da güçlenmişti. İddiaların merkezinde olan mağdur bir kadın var. Mağdur kadının konuşması ile iddiaları güçlendiren ifadeler ortaya çıkmıştı.

A Haber'e konuşan mağdur kadın, "Ben hayatımın en zor zamanlarını yaşadım, bunu atlatmak istiyorum. Herkesin hakettiği cezayı almasını istiyorum, o cesareti bugün topladım" demişti.

Ortadaki görüntüler için da devreye girerek, soruşturma ve inceleme başlatmıştı. Didim Belediye Başkanı hakkındaki iddiaları reddederken, "Görüntülerde yer alan kişi ben değilim" demişti. Görüntülerin kriminal incelemesi sürüyor.

MAĞDUR KADIN İLK KEZ KONUŞMUŞTU
Aydın'ın Didim ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın, iş istemeye geldiğinde bir çiftliğe götürüp tecavüz ettiği öne sürülen Z., konuşmuştu. Z. yaşadıklarını şöyle anlattı:

"İş aramak için belediyeye gittiğimde başkan, 'Rahat bir ortamda konuşalım' diyerek, beni bir araçla çiftliğe gönderdi. Çiftlikte alkol ve uyuşturucu madde verdiler. Sonrasını hayal meyal hatırlıyorum. Video çekildiğini bile hatırlamıyorum. Olay yaşandığında utandım, şikayetçi olamadım. Şimdi de evlenip yeni bir hayat kurdum. Eşimin olaydan haberi yok. Duyarsa yuvam yıkılır. Deşifre olmaktan çekiniyorum. Bu nedenle daha şikayetçi olamıyorum. Çok büyük bir travma yaşadım ve atlatabilmek için tedavi gördüm. Unutulmayacak bir olay yaşadım. Evde kendi başıma kalınca sürekli ağlıyorum. Artık unutmak istiyorum. Ancak unutamıyorum. Eşimle çok mutlu ve huzurluyum. Bu mutluluğu kaybetmek istemiyorum. Adalete güveniyorum. Başkanın ve diğerlerinin gereken cezaya almasını istiyorum"