Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 05.05.2020 13:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.05.2020 13:46
ABONE OL

Gazeteci ’dan ’i köşeye sıkıştıracak soru: Kaçak yapmadıysanız imar affına neden başvurdunuz?

internet sitesinde katıldığı yayında ’daki muhteşem manzaralı villası ile ilgili haberi yalanlamaya kalkışan ’e gazeteci ’dan sert cevap geldi. Gündoğ, "Aldığınız yapıda hiçbir kaçak imalat yapmadıysanız; Neden “” na başvurup, 11.09.2018 tarih ve JJH1BT5K belge numaralı ’ sini aldınız?” dedi. Sabah Gazetesi'nden hayrettin Şaşmaz'ın özel haberi...

Kaçak değilse imar affına neden başvurdun?

yazarı , Bitez'deki muhteşem manzaralı villasındaki belgelenen kaçaklarla ilgili kamuoyu oluşunca Sözcü'nün internet sitesinde katıldığı yayında, haberleri yalanlamaya yeltendi.

Özdil'in villasındaki usulsüzleri başından beri takip eden gazeteci , Özdil'in yayında doğruları söylemediğini kaydetti.

Gündoğ konu ile ilgili şunları söyledi:

Dervişe sormuşlar; "Biz bir günah işledik, ne yapacağız?" diye, derviş: "Gören oldu mu?" demiş, "olmadı" cevabını alınca, "İnkar edin kurtulun." demiş.

Birkaç gündür Yılmaz Özdil'in eşine ait yazlık evin konusu ülke gündeminde, "hakkında çıkan haberlere tokat gibi cevap" vereceği başlığıyla reklamı yapılan, sozcu.com.tr de Halkın Vicdanı adlı görsel programa katıldı.

İNKAR ET KURTUL TAKTİĞİ
Attığı tokat… İnkar et kurtul…

"Biz yaptırmadık O ev Orada zaten vardı, biz evi satın aldık, O evin imarı, ruhsatı, yapımı 10 yıllık "Sayın Yılmaz Özdil'in; "evi satın aldığımızda" diyerek söze başlaması, aslında ne aldığını bilmediği anlamına gelmektedir.

Satın aldığınız yer, bir ev değil ticari alana yapılmış, kullanım amacı ofistir. İki ayrı ofis birleştirilerek ev haline getirilmiştir. Sizin gibi bir gazeteci bu yanlışa nasıl düşmüştür? Ticari alanlarda geceleme yapılamaz, yani orada yaşayamazsınız. "Home Ofis" i biliyoruz ama, "Ofis Home" u sizden duyduk. Ticari alanda ofis inşaatının başlaması ile, sizin satın almanız arasında 3 veya dört ay gibi bir süre bulunmakta. Var olan değil, inşaatı devam eden bir yer aldığınızı söylemeniz gerekirdi.

Evet; ruhsat 12 yıllık, imar planı 40 yıllık, lakin işe başlama tarihi 2017 yılı ocak ayıdır.

"Biz aldıktan sonra camı çerçeveyi değiştirdik, başka bir şey yapmadık" Yapı ruhsatı, size yapıyı satan firmaya ait, fakat yapı kullanma izni eşinizin adına düzenlenmiştir. Eğer "bir şey yapmadık" diyorsanız, zamanın belediye yetkilileri size imara aykırı, yapı ruhsat ve eklerine uygun olmayan yapı kullanma izni vererek, torpil geçmiştir. Ve siz, hileli bir mal almışsınız anlamına gelir.

KAÇAK YAPMADIYSANIZ İMAR AFFINA NEDEN BAŞVURDUNUZ?
Siz hak hukuk adalet derken, kendiniz yasalara uygun olmayan, kaçak bir yapının sahibi olmuşsunuz. İnkar edip kurtulmaya çalışmak yerine, "Evet yaptım, cezama da razıyım." demeniz gerekirken haklı çıkmaya çalışmanız beyhude. Aldığınız yapıda hiçbir kaçak imalat yapmadıysanız ;

Neden "İmar Barışı" na başvurup, 11.09.2018 tarih ve JJH1BT5K belge numaralı Yapı Kayıt Belgesi' sini aldınız?

Yemin etseniz başınız ağrımaz, ben yapmadım demekle haklısınız. Suç şahsidir, yapı eşinizin adına kayıtlıdır.

haritalarını incelediğimizde yapının kaçak yerlerinin bir kısmının, 2018 yılında yapıldığı bellidir.

HAYRETTİN ŞAŞMAZ/SABAH