Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 02.04.2020 23:26
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.04.2020 23:56
ABONE OL

’li isimlerin “yerel hükümet” çıkışı yeni bir “hendek” hazırlığı mı?

’li İstanbul Büyükşehir ve belediyelerinin başı çektiği ve valilik izni olmaksızın başlatılan kanunsuz yardım kampanyalarına İçişleri Bakanlığı 'dur' dedi. CHP'ye yakın isimler ve medya kuruluşları, bu gelişme üzerine İçişleri Bakanlığını hedef alırken CHP'li belediyeleri 'yerel hükümet' ilan etti. CHP’ye yakın isimlerin bu söylemleri akıllara ’nin, ’lılar tarafından hendek kazılarak sokakları savaş alanına çevirmek istediği dönemde sıkça dile getirdikleri “öz yönetim” söylemlerini akıllara getirdi.

“Yerel hükümet” çıkışı “hendek” hazırlığı mı?

Çin'de ortaya çıkan ve dünyayı saran koronavirüse karşı her gün yeni önlemler almaya devam ediyor. Alınan tedbirlere ek olarak Başkan Erdoğan liderliğinde başlatılan 'Milli Dayanışma Kampanyası'na destek çığ gibi büyüdü.

CHP'DEN PARALEL KAMPANYA
İstanbul Büyükşehir ve belediyelerinin başı çektiği, 'li belediyeler de kendilerince bağış kampanyası düzenlediklerin ilan etti.

BAKANLIK 'DUR' DEDİ
CHP'li belediyeler tarafından, Valilik izni olmaksızın başlatılan kanunsuz kampanyalara İçişleri Bakanlığı 'dur' dedi. CHP'li belediyelerin bağış hesaplarına bloke konuldu.

CHP YANDAŞLARI "YEREL HÜKÜMET" DEMEYE BAŞLADI
CHP'ye yakın isimler ve medya kuruluşları, bu gelişme üzerine İçişleri Bakanlığını hedef alırken CHP'li belediyeleri "yerel hükümet" ilan etti.

PORTAKAL FİTİLİ ATEŞLEDİ
Amerikan merkezli FOX TV sunucu , canlı yayında "Gerek merkezi hükümet, gerek yerel hükümetler..." ifadelerini kullanarak İçişlerini eleştirirken CHP'li belediyeleri "yerel hükümet" ilan etti.

HALK TV' KJ'DEN VERDİ
Fatih Portakal'dan sonra benzer bir skandal bu kez aynı zihniyetin ortağı 'den geldi. Halk TV, ancak 'nın yayın organlarında görülebilecek bir skandala imza attı. Televizyon yayınında kj'ye "Merkezi ve yerel hükümetin çatışması" ifadesini yansıttı.

CHP'Lİ BİRÇOK İSMİN DE SKANDALA ORTAK OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI!
Terör yandaşlarının hendek kazarak sokakları savaş alanına çevirmek istediği dönemde 'li isimlerin sıkça dile getirdikleri "öz yönetim" söylemlerini diğer CHP'li isimlerin de dile getirdiği ortaya çıktı.

Fatih Portakal ve Halk TV dışında, CHP yandaşlığı ile bilinen Çağlar Cilara'nın da "Merkezi idare" ifadelerini kullandığı tespit edildi.

İMAMOĞLU'NDAN YEREL HÜKÜMET İMASI
Benzer ifadelere imza atan CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 'nun, "Şuan biz yüzümüzü merkezi hükümete dönmüşüz" sözleri dikkat çekti. İmamoğlu bu ifadeleriyle kendisini "yerel hükümet" olarak gösterdiği anlaşıldı.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİ" AYRIŞTIRILMAYA BAŞLANDI
"Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti"
olarak bildiğimiz yürütme organı, "merkezi hükümet" ifadesiyle ısrarla ayrıştırılmaya başlandı. Bu duruma paralel olarak "yerel hükümet" kavramı öne çıkarıldı.

AYNI OYUNU DAHA ÖNCE PKK'NIN TALİMATIYLA HDP OYNAMIŞTI
CHP'li isimlerin son günlerde dile getirdiği bu kavram HDP'li ve PKK'lı isimler tarafından daha önce birçok kez gündeme getirilmişti.

Terör örgütü PKK yandaşları tarafından hendek kazılarak sokakların savaş alanına çevrilmek istendiği dönemde PKK'nın talimatıyla HDP'li belediyeler sözde "öz yönetim" ilan etmişti.

Terör suçlarından tutuklu HDP eski eş başkanı 'ın, "15-20 bölge içerisinde özerk Kürdistan bölge veya bölgeleri de olabilir." sözleriyle bu isteği dile getirmişti.

PKK elebaşlarından 'ın da "Demokrasiyi artık merkezden değil, yerelden geliştirmek… Şimdi Kürdistan'da da PKK'nın geliştirdiği KCK'nın geliştirdiği budur." sözleriyle dile getirdiği "yerel hükümet" kavramının ardından terör yandaşları bu durumu fiilen uygulamak için sokaklara hendek kazmıştı.

KILIÇDAROĞLU "MUTLAKA GETİRECEĞİZ" DEMİŞTİ
HDP'li ve PKK'lı isimlerin geçmişte dile getirdiği "yerel hükümet" kavramını CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da, "Yerel yönetim özerklik şartını mutlaka getireceğiz" sözleriyle desteklediği ortaya çıktı.

BENZER BİR SENARYONUN HAZIRLIĞI MI YAPILIYOR?
Geçmişte PKK'lı teröristlerin ve HDP'li isimlerin "yerel hükümet" söylemlerini sıkça dile getirdikten sonra hendek olaylarının patlak vermesinin ardından şimdi de CHP'li isimler tarafından aynı söylemlerin tekrarlanması "Benzer bir senaryonun hazırlığı mı yapılıyor?" sorusunu akıllara getirdi.