Bugünkü
Takvim

Estonya'dan 'ye dayanışma mesajı

Estonya , “’de faaliyet gösteren güçlerine yönelik saldırıları şiddetle kınıyor ve ile olan dayanışmamızı tekrarlıyoruz." dedi.

  • Güncel
  • 29.02.2020 05:48
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.02.2020 05:50
ABONE OL
Estonya'dan Türkiye'ye dayanışma mesajı

Estonya'nın Birleşmiş Milletler () , 'de artan gerginliği görüşmek üzere acil toplananan BM Güvenlik Konseyi öncesi Estonya, , , ile eski BMGK üyesi Polonya adına ortak bir basın açıklaması yaptı.

REJİMİNE VE RUSYA'YA ULUSLARARASI İNSANİ HUKUKA SAYGI ÇAĞRISI

Jurgenson, açıklamasında şunları kaydetti:

"İdlib'de faaliyet gösteren güçlerine yönelik saldırıları şiddetle kınıyor ve ile olan dayanışmamızı tekrarlıyoruz. Hayatını kaybeden Türk askerleri için taziyelerimizi iletiyoruz. Bu saldırılar, tarafından desteklenen ve siyasi olarak arka çıkılan Suriye rejiminin, sivillere karşı sonuçlarını göz ardı ederek askeri stratejisini her ne pahasına olursa olsun sürdürdüğünü gösteriyor."

Suriye rejiminin askeri operasyonlarını hemen durdurması gerektiğini belirten Jurgenson, "Suriye rejimine ve Rusya'ya uluslararası insani hukuka saygı duymaları çağrısında bulunuyor ve BM'yi Suriye'nin kuzeybatısında acil bir ateşkes çabası için tüm ilgili taraflarla ilişkilerini yoğun bir şekilde hızlandırmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Jurgenson, Suriye'de askeri bir çözümün bulunmadığını yineleyerek, İdlib'deki krizle ilgili gelişmelere yönelik ortak çabaları sürdürmek için Türkiye ve Suriye'nin diğer komşularıyla koordinasyonu sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.