Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.02.2020 22:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.02.2020 22:02
ABONE OL

Slovenya, Hırvatistan ve Karadağ'dan 'ye taziye mesajı

Slovenya, Hırvatistan ve Karadağ, dün 'de rejim güçlerinin hain saldırıları sonucu 33 askerin şehit olması nedeniyle 'ye taziye mesajlarını iletti.

Slovenya, Hırvatistan ve Karadağ'dan taziye mesajı

Slovenya, Hırvatistan ve Karadağ, dün 'de rejim güçlerinin saldırıları sonucu 33 askerin şehit olması nedeniyle taziye mesajları yayımladı.

Slovenya ndan yapılan açıklamada, İdlib'de yaşanan gerginlikten endişe duyulduğu ifade edilirken, dün geceki saldırılarda hayatlarını kaybeden Türk askerleri için Slovenya'nın 'ye başsağlığı dilediği belirtildi.

Açıklamada, saldırıların bir an önce sona ermesi ve barışın inşası için tarafların ellerinden geleni yapmaları çağrısında da bulunuldu.

Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanlığının açıklamasında ise İdlib'de yaşanan son gelişmelerin endişe verici olduğu belirtilirken, can kayıplarından dolayı derin üzüntü duyulduğu kaydedildi.

Gerginliğin düşürülmesi ve uluslararası sorumluluklara saygı gösterilmesi çağrısında bulunulan açıklamada, barışın inşası ve sivillerin korunması için atılan her adımın Hırvatistan tarafından desteklendiği bildirildi.

Karadağ Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan Türk askerlerinin ailelerine başsağlığı diledi.
Açıklamada ayrıca, Karadağ'ın her zaman müttefiki Türkiye'nin yanında olduğu vurgulandı.