Bugünkü
Takvim

davasında flaş gelişme! Mahkemeden yeni karar!

’nde sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi tarafından canice öldürülen davasında son dakika gelişmesi yaşandı. Müebbet hapis cezası alan Hikmet’in müşteki avukatlarına yaptığı şikayetler kapsamında duruşmayı takip eden stajyer avukat Y.G hakkında “Savunma hakkımı kısıtladı” suç duyurusu hakkında savcılık kararını verdi.

  • Güncel
  • 24.02.2020 10:58
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.02.2020 11:02
ABONE OL

'da Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi Şenel (27), 2 Ocak 2019'da üniversite yerleşkesindeki odasında sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi (24) tarafından tabancayla vurulduktan sonra 17 yerinden bıçaklanarak öldürülmüştü.

''250 KİŞİYİ ŞİKAYET ETTİM''
Ankara 33'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanık avukat 'ın savunması ve açıklamaları tartışma yaratmıştı. Bıçak, 21 Şubat'taki duruşmada aralarında Damar ailesi, avukatları ve duruşma salonunda bulunan bazı izleyiciler dahil 250 kişi hakkında şikayette bulunduğunu açıklamış ve şikayetlerin devam edeceğini bildirmişti. Sanık Hikmet ve avukatı Vahit Bıçak'ın yaptığı şikayetlerle ilgili savcılık kararını vermeye başladı.

AVUKATLARI ŞİKAYET ETTİ
Soruşturma dosyasına göre sanık Hikmet, duruşmayı izleyen stajyer avukat Y.G. hakkında "Adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs" suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Hikmet, suç duyurusunda, "Y.G.'nin hem kendisinin savunma hakkına müdahale ettiğini hem de avukatının savunma görevini yerine getirmesini engellediğini" iddia etti.

''DAHİLİM YOK''
Stajyer avukat Y.G. de yazılı olarak verdiği savunmasında "Ankara Barosu'nun TODAM görevlendirmesiyle duruşmada izleyici bölümünde duruşmayı takip ettiğini, duruşmaya herhangi bir dahlinin olmadığını, herhangi bir söz de almadığını" belirtti.

Savcılık Hikmet'in şikayetinde takipsizlik kararı verdi. 28 Ocak tarihli kararda "Her ne kadar şüpheli hakkında adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçundan soruşturma başlatılmış ise de şüphelinin atılı suçu işlediğine dair soyut iddia dışında delil elde edilmediği anlaşılmıştır" denildi.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Hikmet'in, Damar ailesi adına davayı takip eden 26 avukat hakkında yaptığı suç duyurusuna ilişkin soruşturma ise devam ediyor.

kalan karakter 1000

NURİ. NURİ.

bu avukatlar bu katili savunmak için niye böyle sıraya girmişler ?ben söyliyim PARA

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.02.2020 12:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.