Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.02.2020 10:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.02.2020 12:47
ABONE OL

kumpası iddianamesinde flaş detay! , ile anlaşmak için MİT'çileri deşifre etmiş!

7 Şubat kumpası hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. MİT kumpası iddinamesi mahkemeye sunulurken davadaki tek müşteki olan , kritik açıklamalarda bulundu. Özer, "'nün MİT kumpasıyla ilgili olarak FETÖ Dünya tv isimli bir kanal kurmak için Kandil'de Karayılan ile görüştü" ifadelerini kullandı. Karayılan’ın hükümetle aranızda arabuluculuk yapabiliriz diyen ’yi reddettiğini söyleyen Özer, FETÖ’nün eli kanlı terör örgütü ile anlaşmak için MİT’çileri deşifre ettiğini açıkladı.

FETÖ, PKK ile anlaşmak için MİT'çileri deşifre etmiş!

'nün hükümet ile açıktan ilk savaşı olan 7 Şubat 2012'deki kumpası ile ilgili iddianame mahkemeye sunulurken, davadaki tek müşteki olan önemli bilgiler verdi. FETÖ tarafından MİT personeli olduğu deşifre edilen Özer, kumpasın tüm detaylarını anlattı. O dönem Kandil'den bilgi akışının sağlanması amacıyla MİT'te irtibat görevlisi olarak çalıştığını söyleyen Özer, FETÖ- bağlantısı konusunda da önemli bilgiler verdi.

ARABULUCULUK YAPALIM
Yeni Şafak'ın haberine göre FETÖ'cülerin Dünya TV isimli bir kanal kurmak üzere PKK yöneticileriyle Kandil'de görüştüğünü aktaran Özer, "Örgüt adına bu görüşmeyi 'la yaptı. Kanal kurmak için izin isteme maksadıyla Kandil'e gitseler de PKK'ya, 'hükümet ile çözüm sürecinde size arabuluculuk yapabiliriz' teklifinde bulundular. Bu teklif üzerine Murat Karayılan FETÖ'cüleri geri çevirdi. Karayılan bu görüşmeyi bana bizzat anlattı" dedi.

PLASTİK KELEPÇELİ MİSİLLEME
FETÖ militanlarının yaşananlara misilleme yaparak 'li belediye başkanlarına yönelik operasyon gerçekleştirdiğini aktaran Özer, "BDP'li yöneticilerin plastik kelepçelerle Adliyesi'ne götürülürken ünlü bir fotoğrafı vardı. O fotoğrafı da TEM Şube'de çalışan bir polis memuru çekerek Ajansı muhabirine ulaştırdı. 7 Şubat MİT krizine uzanan taşlar böyle döşendi. Bölgede MİT'in faaliyetleri vardı ve FETÖ bu faaliyetleri deşifre etmek üzere çalıştı. Medyanın bildiklerinin dışında örgütlere deşifre edilen çok sayıda arkadaşımız var, arkadaşlarımızdan bazıları şehit edildi" diye konuştu.

MİT'ÇİLERİ EMNİYETE SOKMADILAR
PKK/KCK ile yaptığı görüşmeler bahane edilerek 20 Aralık 2011'de evi FETÖ'cü polislerce basılan Özer, Müdürlüğü'nde 4 gün süren sorgusunu ise şöyle anlattı: " Emniyeti'ne götürüldüm. Daha sonra bizim arkadaşlar beni kurtarmaya gelince benim kurumda çalıştığım ortaya çıktı. Savcı Bilal Bayraktar sorguya telefonla katıldı. Kurumdan hiç kimseyi emniyet binasına sokmadıkları gibi, benimle ilgili gelenlerin binaya sokulmaması için kapıya not bile yazdılar. Emniyette verdiğim ifade üzerine çay döküldüğü gerekçesiyle değiştirildi. Polislerle sorgu arasında yaptığımız sıradan sohbet, ifademin içerisine yerleştirildi. Gerçek ifadem ise 15 Temmuz'dan sonra bilgisayar aramalarında ortaya çıktı."

SORGU SÜRECİNİ ANLATTI
4 gün süren sorgu sırasında uykusuz bırakıldığını belirten Özer, "Vakit geçtikçe zaman kavramını yitiriyorsunuz. Hangi gündesiniz bilmiyorsunuz, polisin kolunda saati görmesem vakti bile anlayamayacaktım. Tam uykuya dalacakken, bir polis memuru 'parmak izin alınacak' diye geliyor. Parmak izi verdikten sonra bir daha uykuya dalar gibi oluyorsun, gürültü yapıyorlar, hücrene çok konuşan birilerini yerleştiriyorlar. Uyutmuyorlar. Uyumazsanız, ne yapmanız gerektiğini unutursunuz. İlk günlerde birşey anlatmadım. Sonuçta ellerinde bir şeyler vardı, aynı soruları tekrar tekrar sordular. 3'üncü gün uykusuzluktan yurtdışına giriş çıkış tarihlerini karıştırmaya başladığımı hatırlıyorum" ifadelerini kullandı.