Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.12.2019 17:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.12.2019 18:02
ABONE OL

Başsavcılık'tan Demirtaş iddialarına ilişkin açıklama!

eski Eş Genel Başkanı 'ın cezaevinde fenalaştığına dair iddialar hakkında açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Başsavcılığı "Edirne F tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın 26/11/2019 günü cezaevi yönetimine rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır" ifadelerini kullandı.

Başsavcılık'tan Demirtaş iddialarına ilişkin açıklama!

Avukat Aygül Demirtaş sosyal medyadan yaptığı açıklamada 26 Kasım gecesi Cezaevi'nde bulunan 'ın rahatsızlandığını iddia etmişti.

'NEFES ALAMADI, BİLİNCİ KAPANDI'
Demirtaş'ın göğüs sıkışması ve nefes alamaması nedeniyle bilincinin kapandığını belirten Aygül Demirtaş, ilk müdahaleyi hücre arkadaşı Abdullah Zeydan'ın yaptığını belirtişti.

Demirtaş'ın rahatsızlığının ardından ambulans çağrıldığını ve EKG yapıldığını ancak 7 gün geçmesine rağmen hastaneye sevk edilmediği iddiasında bulunmuştu.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA!
eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde fenalaştığına dair iddialar hakkında açıklamalarda bulunan "Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın sağlık durumuyla ilgili avukatı tarafından gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Edirne F tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın 26/11/2019 günü cezaevi yönetimine rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır.

Yapılan tetkikler neticesinde Demirtaş'ın herhangi bir sağlık sorunu tespit edilmemiş olmasına rağmen daha detaylı tetkiklerin yapılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde muayene edilmesinin sağlanması amacıyla gerekli randevular alınarak bugün için hastaneye sevk edilmiştir.

Bu süreç içerisinde Selahattin Demirtaş'ın ailesi ve ziyaretçileriyle rutin olarak yapılan görüşmeleri gerçekleşmiştir. Ayrıca farklı tarihlerdeki doktor muayene talepleri de her zaman karşılanmıştır. "
ifadelerini kullandı.