Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.11.2019 19:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.11.2019 23:44
ABONE OL

’nın Sesi’ yine algı için yükseldi!

’nin kararlı duruşu ve ile teröristlere vurulan ağır darbe Batı ve ’nın ’deki oyununu bozdu. Suriye oyunu bozulan Batı ve Amerika, Türkiye’yi medyasıyla hedef almaya başladı. Amerikalı (Amerika’nın Sesi) dünyada gerçekleştirilen ları skandal ifadelerle haberleştirdi. Dünyadaki protestoları “Dünyanın ve Türkiye’nin 4 bir yanında sokaklar gösteriler ve protestolarla çalkalanıyor.” ifadeleriyle duyuran Amerika’nın Sesi, Türkiye’de de protestolar varmış gibi göstererek algı operasyonuna soyundu.

‘Amerika’nın Sesi’ yine algı için yükseldi!

'nin kuzeyinde kurulmak istenen terör devletine ile 'dur' dedi. Türkiye'nin harekatın öncesinde ve sonrasında gösterdiği kararlı duruş sahada ve masada kazanılan zaferler ile sonuçlandı. Türkiye'nin hamleleriyle ve Batı'nın Suriye oyunu bozuldu. Batı medyası bu operasyonun ardından algı oyunlarını ve manipülasyonlarını daha da artırararak Türkiye'yi hedef aldı.

PROTESTOLARI TÜRKİYE İLE İLİŞKİLENDİRME GİRİŞİMİ
Amerikalı (Amerika'nın Sesi) dünyada gerçekleştirilen ları skandal ifadelerle haberleştirdi. Dünyadaki protestoları "Dünyanın ve Türkiye'nin 4 bir yanında sokaklar gösteriler ve protestolarla çalkalanıyor." İfadeleriyle duyurarak manipülasyona başladı.

'ta gerçekletirilen protestoları "Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada da gösteriler ve eylemler devam ediyor. Irak'ta ülkedeki yolsuzlukları, işsizliği ve elektrik, su gibi temel hizmetlerdeki eksikliği protesto eden halk sokağa indi." İfadeleriyle aktaran kara propaganda organı Amerikalı VOA, 'daki olayları ise "Türkiye'nin hemen yanıbaşındaki Gürcistan'da da halk sokağa çıktı. Gürcistan'da hükümeti protesto eden ve erken seçim talep eden yaklaşık 20 bin kişi Pazar günü gösterilerde bulundu." Sözleriyle duyurarak algı operasyonuna imza attı.

FRANSA'DAKİ OLAYLARI GÖRMEZDEN GELDİ
Amerikalı VOA haber metninde kullandığı, "Dünyanın ve Türkiye'nin 4 bir yanında sokaklar gösteriler ve protestolarla çalkalanıyor. Halen Hong Kong, Lübnan, Irak, İran, Hindistan ve Gürcistan'da halk sokaklarda çeşitli nedenlerle protesto gösterileri düzenliyor ve güvenlik güçleriyle çatışıyor." ifadeleriyle dünyada gerçekleştirilen protestoları Türkiye'de de varmış gibi gösterme girişiminde bulunurken 'da Sarı Yeleklilerin sokakları yangın yerine çevirmesini ise görmezden geldi.

VOA'DAN GERİ VİTES
Amerikan yayın organı sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine haberini revize ederek 'Türkiye' ifadelerini çıkardı.

TÜRKİYE KARŞITI ORTAK YAYIN
, , Fransa ve ABD'nin devlet kanalları da büyük bir ortaklık kurarak 29 Nisan'da 'Türkçe' dijital yayına başladı. İngiliz BBC, Amerikalı VOA ve Fransız France24, Alman DW'nin öncülüğünde 'den ortak Türkçe yayın yapmaya başladı. Her 4 kuruluşun devlete ait olması medya operasyonunun boyutlarını açıklıyor. 4 kanalın dünyanın başka bir yerinde benzer bir ortaklığı bulunmuyor.