Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.11.2019 15:39
  • Son Güncelleme: 08.11.2019 15:53

Terör örgütü 'nın kirli yüzü uluslararası raporlarda! Hala desteği kesmiyorlar

Terör örgütü /'nın, birçoğu "insanlığa karşı suç" kapsamına giren 'deki uygulamaları, bugüne kadar çok sayıda uluslararası kuruluşun raporlarına konu oldu. YPG/PKK'nın çok sayıda bağımsız raporda konu edilen uygulamaları arasında çocukları zorla örgüte katmak, yerel halkı göçe zorlamak ve gitmeyenlerin evlerini yakıp yıkmak, gençlerin beynini yıkayarak radikal ideolojilerle doldurmak, yabancı savaşçıları yine radikal ideolojilerle ülkelerine göndermek gibi birçok uluslararası hukuk ve insan hakları ihlali bulunuyor.Terör örgütü YPG/PKK'nın, Suriye'de çocukları örgüte katılmaya zorlaması, yerel halkı zorla yerlerinden etmesi, bölge halkını katletmesi ve birçok yerde halkı sindirmesi, propaganda yoluyla gençlerin radikalleşmesine yol açması ve yabancıları örgüte alarak daha sonra radikal ideolojilerle ülkelerine göndermesi gibi uluslararası hukuku ve insan haklarını ihlal eden uygulamaları devam ediyor.

YPG/PKK'nın Suriye'de sürdürdüğü bu uygulamaları, birçok uluslararası kurum ve kuruluşun son yıllarda hazırladığı raporlara girdi.

Birleşmiş Milletler (BM), BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) gibi birçok uluslararası kuruluşun yanı sıra İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşu (STK), YPG/PKK'nın ihlallerini raporladı.

kalan karakter 1000

SÜPER TÜRKİYE 2071 SÜPER TÜRKİYE 2071

Batı ne yaparsa yapsın,Türkiye nin yapacağı tek şey hangi terörist olursa olsun bul ve öldür. Bu terrör örgütlerin hepsinin hedefi Türkiye nin önünü kesmekdir.bunun için bizim yapacağımız ülkeyi kalkındırmak,milletin refah seviyesini yükseltmektedir. Terör ve terörist devlet kurmaz, devleti ülkeler kurar.terörist tede saldıracağız,onların arkasındakinede saldıracağız,hangi ülkede olursa olsun.bul ve gizlice öldür.silahsız terröristede imkan vermiyeceksin.sosyal medya terröristlerinede saldıracaksın.türk bayrağına düşman olanı yok edeceksin.aç televizyon kanallarını hepsinden ne var?fetö,ypg,pkk,pyd,işid, deaş, dhkpc,hepsi düşman ve genel olarak düşün bul ve temizle,para kaynaklarını yok et,uyuşturucu, kaçakcılık,vergiden kaçırmanın önüne geç.bunlar MİT,TSK,polis, jandarma, asker ile topyekun saldıracaksın.koordinasyon şarttır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.11.2019 16:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.