Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.11.2019 18:16
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.11.2019 08:49
ABONE OL

'lılar etkinliğini bastı! Polis olaya müdahale etti!

'nın siyasi uzantısı HDP ile iş birliği yapan 'nin, Zürih'te düzenlediği Cumhuriyet Bayramı etkinliğini PKK'lılar bastı. Terör yandaşları etkinliği basarak Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Daha sonra iki grup arasında kavga çıktı.

PKK'lılar CHP etkinliğini bastı! Polis olaya müdahale etti!

İsviçre Birliği'nin Zürih'te düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlaması etkinliğini terör örgütü 'nın sempatizanları bastı. İçeriye giren PKK yandaşları, terörist elebaşı Öcalan'ın pankartını açtı.

CHP İsviçre Birliği'nin düzenlediği etkinliğe terör örgütü PKK'nın yandaşları baskın yaptı. Baskında sempatizanlar, terörist elebaşı Öcalan'ın posterini açıp sloganlar attılar.

ZÜRİH'TE SKANDAL ANLAR
Bir düğün salonunda gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu davetliydi. Özkoç ve Kaftancıoğlu'nun salona gelmesinin ardından konuşma yapılacak olan alanın önüne gelen terör örgütü PKK mensupları Abdullah Öcalan'ın resminin basılı olduğu bir pankart açtı.

POLİS OLAY YERİNDE
Bunun üzerine CHP'liler ile PKK'lılar arasında tartışma çıktı. CHP yönetimi partilileri güvenlik gerekçesiyle dışarı çıkardı. Salon yönetimi ise polise haber verdi. Yaklaşık 500 CHP'li salon dışında beklemeye başladı.

ETKİNLİĞİN İPTAL EDİLMESİ İSTENDİ
Polis, PKK'lılarla yaptığı görüşme sonrası, CHP'lilerden etkinliği iptal etmesini istedi. Bunun üzerine CHP İsviçre Birliği Başkanı Nadir Köklü polise "Bu mümkün değil. Salonu boşaltın ve bize teslim edin. Biz hiçbir yere gitmiyoruz. Kapıda 1000 kişi ile bekliyoruz" tepkisini gösterdi.