Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.09.2019 14:57
  • Son Güncelleme: 13.09.2019 16:42

İçişleri Bakanı 'dan 'da evlat nöbeti tutan ailelere ziyaret

İçişleri Bakanı , 'daki İl Binası önünde günlerdir evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Soylu ziyareti sırasında bir açıklama yaparak, "Bütün Türkiye sizinle tek yürek." dedi.

İçişleri Bakanı Soylu il Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelerini ziyaret etti. Evlat nöbetindeki ailelere destek sözü veren İçişleri Bakanı annelerden biri ile sohbet ederken "Söyledikleriniz bütün Türkiye'yi titretti. Herkesi kendisine bir kere daha getirdi. Bütün Türkiye sizinle tek yürek. Öyle sonuçlar alınacak ki ama sizin bu büyük dirayetinizden Allah razı olsun. Dün senin kızın gibi bir kızı getirdik. Hiç merak etmeyin. Onun annesiyle kucaklaşmasını bir görseydiniz. Hiç endişe etmeyesiniz. Ama böyle yürekli anaların sayesinde yapıyoruz biz bu işi" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'nun sözleri sonrası büyük sevinç yaşayan anne bakanı kucaklayarak teşekkür etti.

ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRİYORUZ
Soylu anneleri ziyaretinin ardından ise gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim. Hem de bu yaptıkları ve bütün Türkiye'nin dünyaya ortaya koydukları haykırışa olan desteklerini getirdim.Bütün Türkiye biliyor ki bundan sonraki bütün çocuklar için de buradalar. Ülkemizin çocukları için buradalar. Demiri eritecek yürekleri var. Bu yaptıkları mesele çok kıymetli. Bu on yıllar sonra çok daha iyi anlaşılacak.Bu bir terör örgütünün siyasi partiye kendini kullandırmasının sonunu oluşturacak hem hayırlı bir adımdır, hem güçlü bir adımdır. Bütün Türkiye onları destekliyor. Üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz.

BİR KIZ ÇOCUĞUNU ANNESİ İLE BULUŞTURDUK
Daha dün Diyarbakır'da bu annelerin evlatları gibi bir kız çocuğunu annesiyle buluşturmanın gururunu yaşadık. Bir baba olarak söylüyorum; yüreği olan, insan olan herkesi başka bir noktaya taşıdı.Biraz önce bir cenazeden geliyorum. Orada o annelerin yaşadıkları, devletimizin de gücüyle bu topraklardan sileceğiz.Bir sorumluluğumuz vardı gelip bu insanlara burada destek vermek. Milletimiz de bilsin ki burada bu anneler bir haykırış ortaya koyuyorlar. İnşallah çok güçlü bir sonuç alacağız.

HDP'YE SERT SÖZLER
Diyarbakır'da Mardin'de herkes biliyor ki HDP teşkilatları bu annelerin masum çocuklarını dizlerinin dibinden alıp terör örgütüne katan yapıdır. Biz de biliyoruz gereğini yerine getiriyoruz. Diyarbakır'da bu olaylarla ilgisi olmayan birine bile sorsan tek bir şey söyler. Bu millet feraset sahibidir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.