Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 06.09.2019 10:50
  • Son Güncelleme: 06.09.2019 11:36

Zırhlı Mercedes'e binip hizmet araçlarına israf diyen İmamoğlu'na vatandaşlardan çağrı: Araçları geri ver yenisini de alma

ikinci el değeri 3 milyon 650 bin lira olan zırhlı Mercedes S-600'e binen Başkanı, kentteki hizmet araçlarını ihtiyaç fazlası’ gerekçesiyle Yenikapı’ya çekip şov yaptı. lular İmamoğlu’na, “Madem israf, hemen geri ver, yenisini alma” diyerek tepki gösterdi.

Araçları geri ver yenisini de alma

Seçimden önce "'da 1717 var" diyen, hatta bir kişiye 3 makam aracı düştüğünü öne süren Başkanı , koltuğa oturunca bunu ispat edemedi. Belediyede fazladan yüzlerce Mercedes, BMW, Audi marka makam aracı olmadığını gören İmamoğlu, iftirasını örtbas etmek ve zamlarla belini büktüğü İstanbullulara şirin görünmek için algı operasyonuna girişti.


HER BİRİMDEN ARAÇ İSTEDİ
İmamoğlu bu amaçla, Yenikapı tiyatrosunu devreye soktu. 'Lüks makam arabası' diye belediyenin hizmet araçlarını meydana dizip, şovu uğruna İstanbul'da hayatı durdurdu. İBB Başkanı, Yenikapı'daki "ihtiyaç fazlası hizmet aracı" şovu için her birimden belli sayıda araç istedi. Zabıta, sosyal hizmetler, evde bakım gibi, hizmeti İstanbullular'ın ayağına götüren birimlerdeki yüzlerce araç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla sıra sıra meydana park edildi.

BELGE GÖSTEREMEDİ
Araçları alınan personel göreve çıkamayınca yaşlılar, engelliler hastaneye götürülemedi, muhtaçlara yardım ulaştırılamadı. Yalanı elinde patlayınca yeni bir iftira kampanyası başlatan İmamoğlu, sergilediği araçların israf olduğuna dair hiçbir belge gösteremedi. 'Hangi birimde fazladan kaç araç var' sorusu cevapsız kaldı. İstanbullular, skandala tepkisini "Madem israf, hemen geri ver, yenisini alma" sözleriyle dile getirdi.

BU ŞOVU TAKİP EDECEĞİZ
Bu arada İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu yaptığı açıklamayla, Yenikapı'daki şova tepki gösterdi. Göksu, "Hatırlarsanız seçim kampanyası sürecinde 1717 tane makam aracından bahsetmişti. Galiba makam aracı bulamayınca şimdi de sahadaki arazideki hizmet araçlarını getirtmeye karar vermiş. Oraya toplananların tamamı sahada kullanılan hizmet araçları. Madem bu araçlar ihtiyaç fazlasıydı da 60 gündür görevdesiniz niye tutuyorsunuz? Bu araçlar bu şovdan sonra İBB bünyesinde tutulacak mı tutulmayacak mı? Göreceğiz, takip edeceğiz" dedi.

FİLO KİRALAMIŞ
'Araba israfı' şovu yapan İmamoğlu'nun, 18 Temmuz'da, 18 milyon 523 bin lira bedelle, yaklaşık bin adet binek araç kiraladığı ortaya çıktı. İSKİ'ye araç temini için açılan ihaleye, Grup Temizlik Oto Kiralama adlı şirket tek firma olarak katıldı ve sözleşme, İmamoğlu'nun imzasıyla yürürlüğe girdi.

ZIRHLI MERCEDES'E BİNİYOR
Clio model hizmet araçlarını 'lüks makam arabası' kandırmacasıyla sergileyen Ekrem İmamoğlu, ikinci el değeri 3 milyon 650 bin lira olan zırhlı Mercedes S-600'e biniyor.

YİNE İZİN ALDI
İstanbul'da sel felaketi yaşanırken Bodrum'da tatil yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yine izin kullanıyor. Görevinin başına pazartesi dönecek olan İmamoğlu'na, Meclis üyesi vekalet edecek. İmamoğlu'nun bugün için 'e gideceği açıklandı.

Alana çekilen araçlardan biri, İmamoğlu'nun vekili, 'li Meclis Üyesi Hüseyin Aksu'nun çıktı.

İmamoğlu, halkın hizmetine sunulan bisikletleri bile israf olarak gösterdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.