Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.08.2019 13:02
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.08.2019 14:44
ABONE OL

İmamoğlu işçi kıyımına devam ediyor: Medya AŞ'de 50 gazeteci işten çıkarıldı

Seçildiği günden bu yana için ürettiği hizmetlerle değil kapı önüne koyduğu personel ve kriz zamanlarında yaptığı tatillerle gündem olan Başkanı 'li tatildeyken dahi belediyedeki kıyıma devam ediyor. Bu sabah İBB Medya A.Ş. çalışanı çoğu gazeteci 50 kişinin tek tek aranıp 'iş akdiniz feshedildi' denilerek kapı önüne konduğu öğrenildi. İmamoğlu döneminde 'Kimsenin işine son verilmeyecek' ifadesini sıkça kullanmıştı. İmamoğlu'nun işçi kıyımına Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED)'den çok sert tepki geldi: İBB’nin yaptığı kitle zulümdür!

İmamoğlu kıyıma devam ediyor!

leri kazandığı günden bu yana 'dan daha çok farklı illerde olması, kendi atadığı isimleri ertesi gün görevden alması, bir türlü bitmeyen tatilleri ve son olarak şehri götürürken 'daki tatiliyle gündem olan 'li belediyedeki işçi kıyımına devam ediyor.

Belediyede sorunsuz işleyen hemen tüm birimlerdeki tecrübeli isimleri görevden alan İmamoğlu son olarak Medya A.Ş.'ye el attı.

İBB MEDYA AŞ'DE 50 GAZETECİ İŞTEN ÇIKARILDI
İstanbul'da yaşanan ve 1 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından, tatiline kaldığı yerden devam etmek üzere Bodrum'a giden İmamoğlu, bu sabah itibariyle belediyedeki 50 kişiyi daha işsiz bıraktı.

İBB Medya A.Ş.'de müdür, şef, kameraman, muhabir, editör, teknik ekipten oluşan 50 çalışan bu sabah işten çıkarıldı.

İBB Medya A.Ş İnsan Kaynakları, işten çıkarılan personeli tek tek arayarak, "iş akdiniz feshedildi" dedikten sonra herhangi başka bir açıklama yapmadan işten çıkarmayla ilgili yasal işlemleri uyguladı.

SEÇİLMEDEN ÖNCE 'KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARMAYACAĞIZ' DEMİŞTİ
İBB Medya A.Ş'de 160 kişinin çalıştığı, İmamoğlu başkan olduktan sonra kadronun 180'e çıktığı öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere İBB Medya A.Ş'de ilk çıkarılan isim, 'nin sesinden tanıdığı ve alanındaki en yetkin isimlerden biri olan Murat Kazanazmaz olmuştu.

CHP'li İmamoğlu, seçim döneminde katıldığı tüm program ve etkinliklerde ısrarla "Seçildikten sonra kimseyi işinden çıkarmayacağız" ifadesini kullanmıştı.

UMED'DEN SERT TEPKİ: İBB'NİN YAPTIĞI KİTLESEL ZULÜMDÜR
CHP'li İmamoğlu'nun işçi kıyımına Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED)'den çok sert tepki geldi.

İşte UMED'den yapılan açıklama:

"Bugün İBB Medya A.Ş. çalışanı çoğu gazeteci 50 kişinin tek tek aranarak 'iş akdiniz feshedildi' denilerek, işlerine son verilmesini şiddetle kınıyoruz.
Bu haksızlık ve hukuksuzluğa karşı Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) olarak demokratik tüm haklarımızı kullanacağız, sonuna kadar arkadaşlarımızın yanında duracağız. Bodrum'dan talimat vererek İstanbul'daki emekçilerin haklarını çalanlar hakkında hukuki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bilinmesini isteriz ki, derneğimizin yöneticisi ve üyelerinin de aralarında bulunduğu birçok meslektaşımıza yapılan sadece basit bir işten çıkartma değil, kitlesel zulmetmektir. Hukukun üstünlüğü ilkesiyle örtüşmeyen bir biçimde, gerçekleştirilen kitlesel zulme karşı bütün sivil toplum örgütlerini birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz."