Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.08.2019 11:16
  • Son Güncelleme: 19.08.2019 11:48

İşe gelince 'yok' teröre destek deyince 'var'! 'li 'ndan 'ye skandal destek

Göreve gelmeden önce "Çok çalışacağız, kaybedecek vaktimiz yok" diyen 'li Büyükşehir Belediye Başkanı , 'da yaşanan felaketinin yaraları sarılmadan işlerine ara vererek ikinci kez tatile gitti.  'da teknede gezerken görüntülenen Ekrem İmamoğlu'ndan terör örgütü PKK'ya destek sağlayan 'li belediye başkanlarının görevden alınmalarına ilişkin skandal açıklama geldi. İmamoğlu'nun Twitter'dan yaptığını açıklama, "İşe gelince yok teröre destek deyince var" dedirtti.

İşe gelince 'yok' teröre destek deyince 'var'

'da yaşanan felaketinin ardından 'daki tatiline kaldığı yerden devam eden 'li Başkanı , Diyarbakır, Van ve Mardin'de 'li belediye başkanlarının görevden alınmalarıyla ilgili Twitter'dan bir açıklama yaptı.

İmamoğlu'nun HDP'ye destek verdiği o skandal açıklaması:
"31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez."

GÖREVDEN ALMALAR
Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Başkanı ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevden alındı.

Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, Mardin'e Mardin Valisi Yaman, Van'a Van Valisi Bilmez belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. Belediye binaları da polis çemberi altına alındı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada görevden almaların, terör soruşturmaları sebebiyle gerçekleştirildiği belirtildi.

SELDEN SONRA YATTA TATİLE DEVAM
İmamoğlu, işlerine ara vererek ikinci kez Bodrum'a gitti. Koltuğunu İBB Meclis Üyesi'ne teslim eden İmamoğlu, 'da sel felaketinin yaşanması nedeniyle 1 gün tatiline ara verdi ve megakente geldi. Yağmur sularından etkilenen yerlerde incelemelerde bulunan Ekrem İmamoğlu, ardından 15:40 uçağıyla Bodrum'a uçtu. Felaket sonrası tatile devam eden İmamoğlu'nun teknede fotoğrafı ortaya çıktı.

"ÇOK ÇALIŞACAĞIZ, KAYBEDECEK VAKTİMİZ YOK" DEMİŞTİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimleri kazandıktan kısa bir süre sonra Bodrum'a tatile gitmişti. Göreve gelmeden önce "Çok çalışacağız, kaybedecek vaktimiz yok." diyen İmamoğlu, tatil konusunda gelen eleştirilere de "Tatil bana çok yakışıyor" diye cevap vermişti.

kalan karakter 1000

AKTONTON AKTONTON

aaaaa - kiziyom bak - lütfen öyle demeyin sözde baskana yahu - hersey dahada gözel olacak - beaaa - sazanlarda inaniiiiii - ah güzelim vatanimin saf vatandasi ah - nasilda iki sogana ve patatese kandirildiniz - görün iste - böyük hizmetkar ….. baska diyecegim yok sizlere

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.08.2019 15:58
KARAKALEM KARAKALEM

KATRANI KAYNATSAN OLUR MU ŞEKER. CİNSİNİ ………………………………………..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.08.2019 14:39
hakkı hakkı

ey istanbul senin için her şey güzel oldu mu? ey diyarbakır ey van ey mardin sizler için her şey güzel oldu mu? daha da mı güzel olacak? beklentiniz bu mu ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.08.2019 12:49
hakkı hakkı

"31 mart 2019 yerel seçimlerinde halkımızın, kendilerine kanunlar ve yönetmelikler doğrultusunda gece gündüz hizmet edeceği beklentisi ile oy verdiği ve seçtiği belediye başkanları, bu asli görevlerini ve hizmetleri yapmak yerine terör örğütünün emir ve direktifleri doğrultusuna hareket ederek yasa dışı işlerle uğraşıyorsa onları görevden almak devletin görevidir" bu gerçeği görmezden gelerek ve destek vererek kendi belediyesini yönetmek yerine denizde keyif çatan belediye başkanları da bunlardan farklı değildir elbet.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.08.2019 12:47
bartınlı   ahmet. bartınlı ahmet.

senin kafan güzel galiba ,bu bld.bşkn ları niye görevden el çektirildi ,,pkk ya her türlü destek lerinden dolayı ,,şimdi sende pkk ya destek veren açıklama sı yapıyorsun ,,seninde el çektirilip üzerine kayyum atanmalı ,,,HER ŞEY ADALET İÇİN ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.08.2019 12:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.