Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.08.2019 13:07
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.08.2019 16:26
ABONE OL

SON DAKİKA: 'den açıklaması

SON DAKİKA HABERİ... 'ndan gelen açıklamada, "Sınırdaki için çabalar devam edecek." denildi.

ABD'den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması

'ndan yapılan açıklamada "Müşterek harekat merkezi için çabalar devam edecek" denildi. Korgeneral Twitty, ziyaretinde Türkiye'nin uzun süreli ve güvenilir bir NATO ortağı olduğunu vurguladı.

ABD Avrupa Komutanlığı tarafından paylaşılan metinde şu ifadelere yer verildi:

"ABD Avrupa Komutanlığı Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen M. Twitty 'da ABD - Türkiye kurma çabalarını ilerletmek için bu hafta Türkiye'ye bir ziyarette bulundu."

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ
"Devam eden müzakereler, geçtiğimiz hafta Ankara'da düzenlenen ve Türkiye'nin güvenlik endişeleri, DEAŞ'ın yeniden birleşmesini önlemek için Suriye'nin kuzeydoğusunda güvenliği sağlama ve Koalisyon ve ortaklarımızın DEAŞ'ın tamamen bozguna uğratma başarısına odaklanmasını sağlama konularına değinen askeri görüşmelerin hemen ardından gerçekleştirildi. Müşterek harekat merkezi bu çaba için planlama ve bilgi vermeyi sürdürecektir."

TÜRKİYE GÜVENİLİR BİR MÜTTEFİK
"Türk askeri yetkilileri ile ziyareti süresince Stephen M. Twitty, Türkiye'nin eskiden beri süregelen bir partner ve güvenilir NATO müttefiki olduğunun altını çizmiştir. Twitty ayrıca güçlü askeri ilişkilerin önemini vurgulamış ve ABD'nin, müşterek harekat merkezinin başarılı şekilde hayat geçirilmesi için Ankara'da verilen taahhütlere olan bağlılığını ifade etmiştir."