Bugünkü
Takvim

Şehit diplomat Osman Köse'nin kanı yerde kalmadı

ve TSK ortak nokta operasyonu yaptı. Diplomatımız Köse'ye suikastı planlayan 3 terörist, F-16'larla etkisiz hale getirildi​. Suikastçı Mazlum Dağ ile birlikte 45 kişinin de gözaltına alındığını belirtildi.17 Temmuz'daki ' saldırının ardından , terörist avı başlattı. İki haini takibe aldı. 18 Temmuz'da birine ulaştı.
Terörist, Dohuk'ta, nokta atışıyla ortadan kaldırıldı. 24 Temmuz'da da Batika'da diğeri vuruldu, şehidin intikamı alındı.HAİNLER HAVAYA UÇTU
Irak 'de bir lokantada PKK'lı terörist tarafından şehit edilen diplomatımız Osman Köse'nin kanı yerde kalmadı. Saldırının planlayıcısı teröristler, 17 Temmuz'dan itibaren Erbil'den çıkışlarında takibe alındı. Etkisiz hale getirilmeleri için yerleşim yerlerinden uzak alanlar tercih edildi. TSK ve MİT'in işbirliği ile ilk ortak operasyon 18 Temmuz'da Duhok yolunda yapıldı. Gri bir araç İHA'larca tespit edildi. F-16, nokta atışıyla 2 teröristi yok etti. 2 hain yaralandı. 24 Temmuz'da ise Batika'da savaş uçağımız bir teröristi daha etkisiz hale getirdi. Suikastçı Mazlum Dağ ile birlikte 45 kişinin de gözaltına alındığını belirtildi.Bir F-16, nokta atışıyla saldırıyı planlayan diğer teröristi de bombaladı.2 terörıst, 18 Temmuz'da bu araçta vuruldu.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

ellerinize sağlık vurun kahpeleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2019 09:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.