Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.07.2019 07:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.07.2019 12:50
ABONE OL

malzemelerini taşıyan 12. uçak Mürted'e indi

Son dakika haberi... ve malzemelerinin sevkiyatı devam ediyor. Bu kapsamda onikinci uçak ’na indi. Öte yandan Pentagon, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füze savunma sistemini teslim almaya başlamasının ardından, yapılması beklenen basın toplantısını ikinci kez erteledi.

Son dakika haberi... i malzemelerinin sevkiyatı kapsamında 12. uçak 'na indi.

nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, S-400 ve Füze Savunma Sistemi malzemelerinin sevkiyatının devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda 12. uçak Mürted Hava Meydanı'na indi.PENTAGON'DA PEŞ PEŞE ERTELEMELER
Türkiye'ye teslim edilen S-400'lerle ilgili geçtiğimiz cuma günü basın toplantısı düzenleneceği duyurulmuş, ancak 1 saat sonra toplantı iptal edilmişti.

PENTAGON'DAN İKİNCİ KEZ İPTAL
ABD Savunma Bakanlığı bu kez, 15 Temmuz'da Türkiye saatiyle gece 00:00'da basın toplantısı düzenleneceğini duyurmuşken, yarım saat sonra toplantının iptal edildiği açıklandı.

AMERİKALI GAZETECİ: "İŞLER İYİYE GİTMİYOR"
Ulusal güvenlik üzerine yazılarıyla tanınan ABD'li gazeteci Paul McLeary de sosyal medya hesabında, "İnanılmaz! Pentagon, programındaki S-400 ve Türkiye konulu basın toplantısını, yarım saaat sonra ikinci kez iptal etti. İşler iyiye gitmiyor" ifadelerini kullanarak durum analizinde bulundu.

PENTAGON'U TRUMP ENGELLEDİ!
S-400'lerin ilk sevkıyatının Türkiye'ye gelmesiyle, ültimatom niteliğinde basın açıklaması yapmak isteyen Pentagon'u, ABD Başkanı Trump'ın engellediği öğrenildi.

Akşam'ın haberine göre, ABD ile Türkiye arasında uzun süredir problem olan S-400 konusu, Trump'ın G-20 zirvesinde söylemiş olduğu 'Türkiye'ye adil davranılmadı' ifadeleriyle farklı bir boyuta taşındı. Haberde, ilk S-400 sevkıyatının Türkiye'ye ulaşmasının ardından, Pentagon Türkiye-ABD ilişkilerini dönülmez bir noktaya taşıyacak basın açıklaması yapmak istedi ancak Başkan Trump, "Bu kez değil" diyerek toplantı yapılmamasını söyledi.