Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.07.2019 04:57
  • Son Güncelleme: 16.07.2019 04:57

'tan açıklaması

TBMM Başkanı , Cumhurbaşkanı 'ın katılımıyla gerçekleştirilen Ankara Emniyet Müdürlüğü Yeni Binasının Açılış Töreni'nde konuştu. Şentop, "Polis arkadaşlarımız ve emniyet güçlerimiz, vatan sevdasını şehit arkadaşlarından devralıp, aynı vazife şuuruyla büyük Türkiye yolunda yürümeye devam edeceklerdir." dedi.

Mustafa Şentop'tan 15 Temmuz açıklaması

TBMM Başkanı , Cumhurbaşkanı 'ın katılımıyla gerçekleştirilen Ankara Emniyet Müdürlüğü Yeni Binasının Açılış Töreni'nde konuştu.

Vatanı, milleti ve mili iradeyi korumak için o gece şehit düşen bütün vatan evlatlarını şükranla, rahmetle ve minnetle anarak sözlerine başlayan Şentop, vatanı vazife bilerek, hainlere karşı vücutlarını siper, canlarını feda edip, şehadete yükselen kahramanların, milletin geleceğini parlatan birer yıldız olarak daima hafızalarda yer alacağını söyledi.

Şentop, gecesi, milletin silahını, savaş gemisini, uçağını ve kutsiyetini, şehitlerin adanmışlığından alan şerefli üniformasını gasp etmiş FETÖ'cü hainlerin alçaklığına şahit ve muhatap olunduğunu belirtti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 15 Temmuz gecesi meşru Cumhurbaşkanını, meşru hükümeti devirmek, milletin geleceğini çalmak isteyen FETÖ'cü hainlerin, yabancı efendilerine sadakatlerini milletin evlatlarına ateş ederek göstermeye çalıştıklarını anlattı.

Darbeci hainlerin o gece en büyük hedeflerinden birisinin milletin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında saf tutan emniyet güçleri olduğunu vurgulayan Şentop, hainlerin, önce Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına, ardından Ankara Emniyet Müdürlüğüne bombalarla saldırdıklarını, bu saldırılar sonucu polisler ve vatandaşların şehadete yükseldiğini aktardı.

Mustafa Şentop, şunları kaydetti:

"İşte biz bugün 15 Temmuz direnişinin ve destanının en şanlı sayfalarından birini yazan Ankara polisinin Emniyet binasını açmak için buradayız. Bu kahramanlığın karşılığı binalarla ödenir mi? Elbette hayır. Bu kahramanlık ancak o gece şehit olan polislerimizi vatana rapteden aşkı kuşanmakla ödenebilir. Buradaki polis arkadaşlarımız ve emniyet güçlerimiz, vatan sevdasını şehit arkadaşlarından devralıp, aynı vazife şuuruyla büyük Türkiye yolunda yürümeye devam edeceklerdir."

15 Temmuz'un üçüncü yıl dönümünün aynı zamanda Milli Mücadelenin 100. yıl dönümü olduğunun altını çizen Şentop, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu mücadelenin kahramanlarını rahmetle, minnetle ve şükranla andı.

Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Çanakkale Savaşı sırasında Conkbayırı'nda şahit olduğu "Bomba Sırtı Vakası"nı, şehitliğin millet için ne manaya geldiğini göstermesi bakımından aktaran Şentop, "Albayrak gökte dalgalandıkça, ezanlar bu semayı süsledikçe bu vatanda hürriyet içinde yaşadıkça, şehitlerimizin öldüklerine inanmamız asla söz konusu olamaz." diye konuştu.

TBMM Başkanı Şentop, 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnen bütün vatan evlatlarına ve cesur liderliğiyle milleti ve ülkeyi o karanlıktan çıkaran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını sundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.