Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.06.2019 19:59
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.06.2019 02:19
ABONE OL

Başkan Erdoğan'dan İmamoğlu ile Küçükkaya'nın gizli görüşmesine sert tepki: Bu ahlaksızlıktır!

Başkan 'Biz 'yiz' buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile gazeteci İsmail Küçükkaya'nın otel odasındaki gizli görüşmesine ilişkin,"Bu ahlaksızlıktır! Siyasi rekabeti ahlaksızlıklar üzerine istifleyenler er veya geç Pazar günü milletimin feraseti ile kaybedeceklerdir." dedi.Başkan 'dan 'Biz 'yiz' buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu.


Başkan Erdoğan'nın açıklamalarından satır başları;

Son günlerde gönüllü kuruluşlarımızı hedef alan son derece haksız, çirkin bir kampanya yürütülüyor. İnsan yetiştiren, gençlerimize sahip çıkan. Burslarla, yurtlarla, fikri, akademik çalışmalarla evlatlarımızın eğitimine destek veren vakıflarımız, derneklerimiz yıpratılmaya çalışılıyor.

Bir siyasetçiye düşen görev iyi işlere engel olmak değil zararlı, faydalı olanı bertaraf etmektir. Bir belediye başkanın sorumluluğu kimseyi dışlamadan, faydalı kuruluşlara yardım etmektir.

Vakıf ve derneklere savaş açmak ancak FETÖ gibi mankurt yuvalarının, uyuşturucu baronlarının işine gelir. Bizim geleneğimizin taşıyıcı sütunları millet, memleket sevdalısı vakıflardır, derneklerdir.Milletin bize verdiği imkanları yine milletimizin faydasına olan işlerde, şehrimize ve insanımıza katkı sunacak projelerde kullanmaya gayret ettik. İnşallah bu şekilde de yolumuza devam edeceğiz.

Bugün burada şu güzel birlikteliğimizi, bu güzelliğe vesile olan Fikr-i Asım derneği gibi millet ve memleket sevdalısı derneklerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. Bugün burada Türk demokrasinin gücüne güç katmış milli irade neferleri var. Farklı siyasi görüşlerden, farklı kökenlerden, farklı meşreplerden kardeşlerimiz var.BİZ KANDİL'DEN TALİMAT ALMIYORUZ
82 milyonluk büyük ailesinin nüvesi diyebileceğimiz dostlarımız, kardeşlerimiz var. Bu salon sadece İstanbul'un değil tüm Türkiye'nin özüdür, özetidir. Bizim muhabbetimizin, bin yıldır vatanımız olan Anadolu coğrafyasında maziden atiye kurduğumuz kardeşlik köprüsünün en güzel timsalidir. Biz birlikte Türkiye'yiz.

Hiç kimse bizi bölemez, hiç kimse gönüllerimizin arasına duvarlar öremez, hiç kimse bizim ebedi ve ezeli kardeşliğimize gölge düşüremez. Çünkü biz Kandil'den talimat almıyoruz, teröristlerden talimat almıyoruz.

Türkiye ayağına vurulan prangalardan bizim dönemimizde kurtuldu.

Biz hep dindarının da sekülerinin de gencinin de yaşlısının da temsilcisi olduk.

Bu milletin en büyük gücü şu anda içinde bulunduğumuz birliğidir, beraberliğidir, bin yıldır sevinç ve hüzünle yoğrulan kadim kardeşliğidir.

"DEVLETİN VALİSİNE "İT" DİYEN, BU MİLLETİN EVLADI OLAMAZ"
Türkiye Cumhurbaşkanı olarak milletin emanetini sırtında taşıyan bir kardeşiniz olarak her fırsatta şu uyarıyı yapıyorum. Siyaset asla sıfır toplamlı bir oyun değildir. İnsanları ortak değerler, idealler etrafında biraraya getirmek sanatıdır. Ayrıştırmak için değil birleştirmek, kutuplaştırmak için değil gönülleri buluşturmak için yapılır. Ekonomik ve sosyal kalkınmanın anahtarı birlik siyasetidir. Her kim siyaseti insanımızı birbirine kırdırmanın aracı haline getiriyorsa açık söylüyorum o bu millete ihanet içindedir. Çıkarı ve menfaati için Türkiye gemisinin altını oyuyorsa bu millet onları asla affetmeyecektir. Her kim Meclis kürsüsünü, iftira kürsüsüne çeviriyorsa sadece kendi itibarını değil siyasetin itibarını da yok ediyor demektir. Bu milletin valisine 'it' diyen bir insandan siyasetçi olmaz, bunu böle bilin. Ardından da 'Ben it demedim, basitleşme dedim'. Sen kime anlatıyorsun. Görsel medya bunu tespit etmiş. Valimiz feraset sahibi, bana şunu söyledi; 'Başkanım bu seçim arefesinde davayı açarsam, doğru olur mu düşünüyorum' dedi. Ben de kendisine 'Sabırlı ol seçimlerden sonra açarsın' dedim.

BU AHLAKSIZLIKTIR
Devletin valisi Cumhurbaşkanının o ildeki temsilcisi demektir. Onu da geç bir tarafa. Geçen akşam bir televizyon kanalında değil tüm televizyonlarda yayına giren olaylarda o moderatör deninen zat, ona bütün neler sorulacağının bilgilerini veriyor. Böylece bir televizyon programa çıkılıyor. Sayın Yıldırım'a böyle bir bilgi verilmiyor. Bu şahsa veriliyor ve inkar ediyor. Ama ne oldu? Yerin kulağı var, unutma. Ve Marmara Otel'de nasıl biraraya geldiler, kaç dakika görüştüler hepsinin bilgileri şu anda elimizde. Bu ahlâki değildir, gayriahlâkidir. Ahlaksızlıktır bu, böyle bir şey olamaz. İnşallah Pazar günü milletimizin ferasetiyle kaybedeceklerdir. Siyasi yarışı kavgaya dönüştürmenin hele hele Türk siyasetine nefret söylemi bulaştırmanın hiç kimseye faydası yoktur.

İNŞALLAH BİNALİ BEY'İ SEÇECEĞİZ
Gezi olaylarından çukur ve DEAŞ terörüne kadar devletin içine sızmış FETÖ'cü alçakların milleti galeyana getirmek için neler yaptıklarını çok iyi hatırlıyoruz. Hepimiz çok dikkatli olacak, mahalle, çevre, oturduğumuz apartman ve semtlerde birilerinin ortamı germesine asla müsaade etmeyeceğiz. Demokrasimize, milletimize, birlik ve beraberliğimize kınalı kuzuların kanlarıyla sulanan bu aziz vatana sahip çıkacağız. Tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet diyerek Rabia'mıza sahip çıkacağız. Bir olacağız, iri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 23 Haziran İstanbullular günü olarak bir kez daha sandığa gidecek, büyükşehir belediye başkanını seçeceğiz. Benim size İstanbul'a neler yaptığımızı herhalde anlatmama gerek yok. Bunları en iyi bilen sizlersiniz. İnşallah Binali Bey'i seçeceğiz. Şimdiden seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

CEMAL KAŞIKÇI VE MUHAMMED MURSİ AÇIKLAMASI
Bunlara pazar günü demokrasinin sandıktan ibaret olduğunu göstermemiz lazım. 15 Temmuz gecesi birileri bankamatiklere koşarken biz demokrasimizi koruduk. Şimdi bakıyorsunuz 15 Temmuz gecesi tankların arasından kaçan korkaklar bize ve millete demokrasi dersi vermeye yelteniyor. Mısır'daki darbeye alkış tutanlar 'Erdoğan'ın akıbeti Mursi'den daha kötü olacak' dediler. Kardeşlerim şunu iyi bilin biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Katliama sesini çıkarmayanlar şimdi kürsüden ahkam kesiyorlar. İşte Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili şu anda BM raporunu açıklıyor. Ve raporlarında Suudilerin bu işte kesinlikle suçlarının, bilgilerinin olduğunu açıklıyor. Türkiye'ye karşı takındıkları tavrın yanlış olduğunu da söylüyorlar. Bunlar bu işin bedelini ödeyecekler, hesabını verecekler. Muhammed Mursi'nin ölümü normal bir ölüm değildir. Muhammed Mursi'nin ölümü kesinlikle şaibelidir. Biz bunun da takipçisi olacağız. 15 Temmuz destanını nasıl kontrollü darbe yaftasıyla itibarsız hale getirmeye çalıştıklarını gayet iyi biliyoruz. Bay Kemal öyle dedi ya. Dün demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmayanların bugün haktan ve hukuktan bahsetmeye hakları yoktur.

4 GÜN İÇİNDE ÇALIŞIRSAK İSTANBUL LAYIK OLDUĞU İDAREYE KAVUŞUR
Rakip aday diyor ki, 'hırsız kim?'. Söyleyeyim. Bir oyların çalınması hırsızlar var iki usulsüzlükler var. Usulsüzlük hukuki ifadedir, çalınması olayı siyasi ifadedir. 29 binden oylar 13 bine iniyorsa bunu siyasetçi olarak bir şeyle ifade edeceğiz. Demek ki 16 bin oy çalınmıştır. Bunu görmemiz lazım. Neticede ne diyor, önce YSK üyelerine güvendiklerini söyleyenler daha sonra ne dediler, 'YSK'da çete var' dediler. Onların işine gelmeyen neticeyi YSK açıklayınca bu defa YSK'nın çetelerden oluştuğunu ifade ettiler. Bunlar için menfaat her şeyin üzerindedir. Ama hak inşallah tecelli etti tecelli edecek. Biz 4 gün gayet başarılı bir şekilde çalışırsak İstanbulumuz layık olduğu idareye kavuşur.

"İSTANBUL BUNLARA TESLİM EDİLMEZ"
Ben buranın çocuğuyum, burada doğdum büyüdüm. Hemen şurada, Okmeydanı'nda. Burayı kongre merkezi haline getirdik. O günden bugüne burada ulusal, uluslararası kongreler yapılıyor. Biz şu anda Haliç'i temizliği daim kılmak için Boğaz'dan Haliç'e su pompalıyoruz. İstanbul susuz, Istranca dağlarından suyu getirdik. 2040'a kadar sorun yok. Melen'den Ömerli'ye suyu getirdik. Bir de Boğaz'ın altından tüpler yaptık. Eğer Avrupa yakasında sıkıntı olursa Asya'dan, Asya'da sıkıntı olursa Avrupa'dan oraya su pompalamak suretiyle her iki tarafta susuzluğu giderelim dedik. Artık İstanbul'da çöp dağları yok. Ümraniye'de çöp patlaması oldu. Büyükşehir belediye başkanı, Ümraniye belediye başkanı CHP'liydi. 39 vatandaşımız orada öldü. Bunun hesabını CHP zihniyeti verdi mi? Verdi, ondan sonra Ümraniye'de olduğu gibi İstanbul'da seçim kazanamadı. Şimdi bundan sonra da kazanmaması lazım. Çünkü bunlara İstanbul teslim edilmez.