Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.06.2019 10:09
  • Son Güncelleme: 20.06.2019 13:23

son dakika Meclis'e geldi mi?

'nin cezaevlerindeki doluluk oranlarını azaltmak için iki formül üzerinde çalıştığı belirtildi. Buna göre infaz süresinin uygulanma oranının 5'ten 3'e düşürülmesi ve şartlı salıverilmeye 1 yıl kalanların denetimli serbestlikten yararlanması düşünülüyor. Cezaevlerindeki onbinlerce kader kurbanı bayram yaptı. Bakanlık, tahliye planını da hazırladı.

Genel af yasası, ceza indirimi ve mahkum affı ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Af teklifi ile ilgili çeşitli formüller üzerinde duruluyor. Erken tahliye için formülün ise, "şartlı salıverilme süresine 1 yıl kalanların denetimli serbestlik uygulanarak tahliye edilmesine" ilişkin hükümdeki sürelerin kademelendirilmesi olacağı belirtiliyor. Buna göre, tüm cezalara "standart 1 yıl" yerine 20 yıl hapis cezası olan bir hükümlüye 2 yıl, 2 yıl hapis cezası olana ise 2 ay gibi bir sisteme geçilmesi üzerinde duruluyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.