Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.05.2019 12:03
  • Son Güncelleme: 17.05.2019 12:16

'ın skandal açıklamalarına tepkiler dinmiyor

tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan "31 Mart seçimleri her şeyden önce ülkemiz için önemli bir demokrasi sınavı oldu. İktidar, muhalefet, olmak üzere devlet kurumları bu seçimlerde büyük bir sınavla karşı karşıya kaldı. Bu sınavda kimin ne not aldığını ileride tarih yazacaktır" açıklamalarına tepkiler çığ gibi büyüyor. A Haber canlı yayınında 'ın tepki çeken açıklamalarını değerlendiren uzmanlar, "Ne zaman 'nin meselelerini çözmeye çalışan seçilmiş bir hükümet varsa TÜSİAD hep onun karşısında yer almıştır." diyerek TÜSİAD'ın tutumunu eleştirdi.

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği YİK Başkanı , geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada "31 Mart seçimleri her şeyden önce ülkemiz için önemli bir demokrasi sınavı oldu. İktidar, muhalefet, olmak üzere devlet kurumları bu seçimlerde büyük bir sınavla karşı karşıya kaldı. Bu sınavda kimin ne not aldığını ileride tarih yazacaktır" şeklinde ifadeler kullanmıştı. Tuncay Özilhan'ın bu açıklamalarını uzmanlar AHaber ekranlarında yorumladı.

TÜSİAD HEP BÖYLEYDİ
A Haber canlı yayınına katılan Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, tartışmalara ilişkin çarpıcı yorumlarda bulundu. Övür, 'ın tepki çeken açıklamalarına ilişkin "TUSİAD aslında seçilmiş hükümetlerle ilişkisine baktığımızda ne zaman Türkiye'nin meselelerini çözmeye çalışan seçilmiş bir hükümet varsa TÜSİAD hep onun karşısında yer almıştır" dedi.

VESAYET REJİMİNİN EN GÜÇLÜ ODAĞI
Mahmut Övür, hakkında "Darbe zamanında kurulan, vesayet rejiminin en büyük dayanaklarından birisidir" dedi.

BAŞINDA TÜRK VAR AMA BU ÜLKEYLE ALAKASI YOK!
TÜSİAD'ın açıklamalarını değerlendiren bir başka isim olan gazeteci Emin Pazarcı, TUSİAD için "Başında Türk var ama bu ülkeyle uzaktan yakından alakası yok. Demokrasiden yana hiçbir zaman tavır almamıştır" dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Başkan , Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen İç Güvenlik Birimleri ile iftar programının ardından önemli açıklamalarda bulunmuş ve TÜSİAD'ın tepki çeken açıklamaları hakkında "TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye'yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim. İçeriden vurmaya çalışanlara da hesabını sormasını biliriz. Daha siz bir hafta önce ziyaretime geldiniz. Daha bir hafta geçmeden yaptıkları konuşmaya bak. Bu dolarlar, bu avrolar sizleri kurtarmaz. Sizleri kurtarırsa bu millet kurtarır." ifadesini kullanmıştı.

kalan karakter 1000

MURAT ŞAHİN MURAT ŞAHİN

TÜSİAD TÜRKİYENİN HAYRINA HANGİ İŞİ YAPMIŞ VATAN HAİNLİĞİNDEN BAŞKA MEMLEKETİ DIŞARIYA JURNALLAMAKTAN BAŞKA NE YAPMIŞ BİLEN VARMI BAŞKANIDA SANKİ CHP NİN HDP NİN GENEL BAŞKANI BAŞKAN HADDİNİ BİL OTUR OTURDUĞUN YERDE SİYASET SENİN NEYİNE

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 16:14
AHMET ÇELİK BATMAGİL AHMET ÇELİK BATMAGİL

ADAMLAR ÇOK KOLAY PARA KAZANIYORLAR SONRA ONLAR İÇİN VATAN MİLLET ÖNEMLİ DEĞİL YETERKİ PARA GELSİN NEREDEN GELDİĞİDE ÖNEMLİ DEĞİL ÜLKE BATMIŞ ONLARIN UMURUNDAMI GEÇİVERİRLER BAŞKA ÜLKEYE VATANLI VATANSIZLAR HARAM OLSUN BİZDEN ÇALDIKLARINIZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 15:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.