Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.05.2019 16:42
  • Son Güncelleme: 17.05.2019 17:24

'den köprü geçiş cezalarıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika haberine göre Grup Başkanvekili Muş köprü geçiş cezaları ile ilgili bir açıklama yaptı. Muş açıklamasında, "nden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi Başkanlığına sunduk" dedi. Ayrıca Muş hurda araçlarda verilen indirimi desteğinin 10 binden 15 bin liraya yükseltileceğini açıkladı.

Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "'nden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi Başkanlığına sunduk." dedi.

KANUN TEKLİFİ 20 MADDEDEN OLUŞUYOR
Muş, Meclise sundukları kanun teklifinin detaylarını AA muhabiriyle paylaştı. Bazı alanlarda değişiklik öngören kanun teklifinin 20 maddeden oluştuğunu belirten Muş, "Teklifte, toplumda beklenti oluşturan belli başlı önemli konular var. Milletimizin ihtiyaç duyduğu bazı alanlarda düzenlemeler yapıyoruz." diye konuştu.

Teklifle "İstanbul Galata Üniversitesi" adında yeni bir üniversite kurulacağını anlatan Muş, kanun teklifinde, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu personelinin disiplin hükümlerine ilişkin değişiklik öngören maddenin de yer alacağını bildirdi.

Kömür madenciliğine ilişkin bir destek mekanizması olduğunu hatırlatan Muş, "Teklifle, fiyat düştükçe bu destek mekanizması artacak. Bu destek mekanizması, fiyatların yüksekliğine göre otomatik bir şekilde sağlanacak desteği ayarlayacak. Uluslararası ya da Türkiye'deki piyasalarda kömür fiyatlarının düşüşüne bağlı olarak destek oranımız artacak." ifadelerini kullandı.

HURDA ARAÇTA ÖTV İNDİRİMİ 10 BİN LİRADAN 15 BİN LİRAYA ÇIKARILACAK
Hurda araçta indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarılmasını teklif ettiklerini belirten Muş, şunları söyledi:

"15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affını da öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduk. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yapılan geçişlerde, oradaki uygulamalardan kaynaklı hatalardan dolayı sürücülerin yaptığı geçişlerden kaynaklanan cezalar vardı. O cezaların da affına yönelik bir düzenlememiz teklifimiz içinde bulunmaktadır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yapılan hatalı geçişlerin, kanun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla affedilmesini teklif ediyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.