Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.04.2019 11:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.04.2019 16:59
ABONE OL

'de 5 yaşındaki çocuğun son durumu nasıl? Küçükçekmece'deki ?

Türkiye 'de 5 yaşında kız çocuğuna yapılan cinsel taciz olayını konuşuyor. 22 Nisan'da ailesi tarafından evinin kapısının önünde kanlar içinde bulunan kız çocuğuna kişi ya da kişiler tarafından cinsel taciz yapıldığı i ne yazık ki doğru çıktı. Bakanlıktan kan donduran olayla ilgili açıklama geldi. Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğun son durumu nasıl? Küçükçekmece'deki ? İşte 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel taciz olayında son gelişmeler...

Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğun son durumu nasıl?

'deki 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel taciz olayında son gelişmeler neler? Küçükçekmece'nin Kanarya Mahallesi'nde yaşanan bu iğrenç olayın ardından tüm Türkiye bunu konuşuyor. Kan donduran olayla ilgili gelşmeler yaşanmaya devam ediyor. 5 yaşındaki çocuk 22 Nisan tarihinde evinin kapısının önüne oyun oynarken kişi ya da kişiler tarafından cinsel tacize uğramıştı. Ailesi, çocuğu kanlar içinde baygın halde buldu. Yoğun bakımda tedavi altına alınan 5 yaşındaki çocuğun son durumu nasıl? Küçükçekmece'deki ? İşte Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kız çocuğuna cinsel taciz olayında son gelişmeler...

KÜÇÜKÇEKMECE'DEKİ SAPIK YAKALANDI MI?

Olayla ilgili 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltındakilerden 2'sinin Türk, 7'sinin de yabancı uyruklu olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, failin yakalandığını duyurdu. Küçükçekmece'de yakalanan ve gözaltına alınan 18 yaşındaki Pakistan uyruklu M.V.'nin ve beraberindeki 8 şüphelinin sorguları sürüyor.

M.V.'nin 1.5 yıl önce Türkiye'ye kaçak yollardan girdiği öğrenildi. M.V.'nin seyyar olarak çanta satışı yaptığı kaydedildi.

5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN SON DURUMU NASIL?
İğrenç olayın ardından sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından, 5 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kaybettiğine yönelik paylaşımlar yapılmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kız evladımız hastanede gözetim altındadır. Süreç, Emniyet Teşkilatımız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Resmi olmayan açıklamalara lütfen itibar etmeyiniz." dedi.

Pazartesi günü evinin önünde oynarken cinsel istismara uğrayan 5 yaşındaki kız çocuğu hastaneden taburcu oldu.

BAKANLIKTAN KÜÇÜKÇEKMECE'DEKİ OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Küçük çocuğumuzun istismara uğradığına ilişkin in hemen ardından İstanbul İl Müdürlüğümüz nezdinde çocuğumuzun ve ailenin durumu yakinen takip edilmiş, İl Müdürlüğü ekipleri çocuğumuzun tedavi gördüğü hastaneye giderek aile ile görüşmüş ve aileye destek olmuştur.
Gerekli tıbbi ve adli işlemlerin başlatıldığı vakada, çocuğumuz hakkında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 5/1-a maddesi gereği danışmanlık tedbir kararı ve 5/1-d maddesi gereği sağlık tedbir kararı talep edilmiştir. Aile, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetlerinden de yararlandırılacaktır.

Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir. Olayın failinin yakalanması için başlatılan adli sürecin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz."

KÜÇÜKÇEKMECE SOKAĞA DÖKÜLDÜ
İstanbul Küçükçekmece'de bir kişinin çocuğa istismarda bulunduğu iddiası mahalleliyi sokağa döktü. Mahalle sakinleri durumun aydınlatılması için tepkisini dile getirdi.

Edinilen bilgiye göre, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde bir kişinin küçük yaştaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine mahalleli sokağa döküldü. Kanarya Polis Merkezi önünde toplanan mahalle sakinleri konunun biran önce aydınlatması için yetkililerden yardım istedi. Öte yandan, cinsel istismara maruz kaldığı iddia edilen çocuğun yakınlarınca hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Çocuğun tedavisinin sürdüğü öğrenildi.