Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.04.2019 15:02
  • Son Güncelleme: 19.04.2019 16:11

'ten 'nun skandal talimatına tepki: Dehşetengiz bir olay

eski Başkanı , 'li Başkanı 'nun skandal talimatını, "Gerçekten dehşetengiz bir olay." diyerek sert dille eleştirdi. 'nın İBB Başkan adayı da "Çalışanları şüpheli gibi görmekten uzak davranılmalı." diye konuştu.

Dehşetengiz bir olay

'nin 'li Başkanı , yayınladığı genelgede iki müfettişi ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiye, kuruluşlarının tüm elektronik veri tabanı ve altyapısını kopyalama yetkisi verdi. eski Başkanı de, konuyla ilgili paylaşım yaptı.

Gökçek, resmi Twitter hesabından konuyla ilgili, "Gerçekten dehşetengiz bir olay, bu kadar acelenin altında ne yatıyor?" diye sordu.

İşte Gökçek'in o tweeti:

BİNALİ YILDIRIM'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı , "Seçimler bitti, tamamlandı ve İl Seçim Kurulu da itirazları sonuçlandırıp mazbatayı Sayın İmamoğlu'na verdi. Ben de kendisine 'hayırlı olsun' dedim." diye konuştu.

Binali Yıldırım, Sultanbeyli'de Şah-ı Nakşibendi Camisi'nin açılış töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İstanbulluların Berat Kandili'ni ve cuma gününü tebrik eden Yıldırım, bu günün ülkeye ve millete barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diledi.

İstanbul'daki seçim sonuçlarına değinen Yıldırım, "Seçimler bitti, tamamlandı ve İl Seçim Kurulu da itirazları sonuçlandırıp mazbatayı Sayın İmamoğlu'na verdi. Ben de kendisine 'Hayırlı olsun' dedim aynı gün. Tabii partimizin, AK Parti'nin, Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçimin sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci halen Yüksek Seçim Kurulunda devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu tabii ki bu konuda bir karar verecektir. Şimdilik durum budur. Hayırlı olsun, memleketimize, İstanbulumuza. Bu konuda söyleyeceklerim bundan ibaret." ifadelerini kullandı.

"ÇALIŞANLARI ŞÜPHELİ GİBİ GÖRMEKTEN UZAK DAVRANILMALI"
Yıldırım, soru üzerine aynı gün sosyal medya üzerinden paylaştığı mesajıyla hayırlı olsun dileğini hatırlatarak, "Eğer duymayanlar varsa bir daha bu vesileyle tekrar etmiş oldum." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşların elektronik veri tabanı ve altyapılarının yedeklerinin ve log kayıtlarının, belediyenin dijital arşivinde tutanakla kayıt altına alınmasına ilişkin Ekrem İmamoğlu imzasıyla yayınlanan genelge ile ilgili değerlendirmesi sorulan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Tabii ki Belediye Başkanı, kurumla ilgili yapması gereken her türlü denetimi, incelemeyi yaptırabilir ama bütün iş ve işlemlerin hukukun içerisinde olması, belediyedeki yöneticileri, çalışanları şüpheli gibi görmekten uzak davranılması esas olmalıdır. Şimdi artık İstanbullunun beklediği bir an önce hizmetlerin ivedi olarak yerine getirilmesidir."

"EN BÜYÜK MAKAM İNSANLARIN GÖNLÜNDE OLAN MAKAMDIR"
Bir gazetecinin "İtiraz süreci devam ediyor ama beklediğiniz şekilde neticelenmezse sizin siyasi hayatınız nasıl devam edecek?" sorusu üzerine Yıldırım, şunları söyledi:

"Arkadaşlar ben ülkeme, bugüne kadar çeşitli sorumlulukları alarak hizmet ettim. Konumum, makamım ne olursa olsun hizmet etmeye devam edeceğim. Hiçbir zaman makam, koltuk peşinde koşan olmadım ve tek hedefim, bütün işleri yaparken bütün hizmetleri yaparken insanımızın yaşam kalitesini artırmak, hayatını kolaylaştırmak ve mutlu olduğunu görmek olmuştur. Benim için en büyük makam, insanların gönlünde olan makamdır. Eğer bu yönde bir katkı sağlamışsak bu yönde bir mesafe almışsak Rabb'ime hamdederim, şükrederim ama şu da bilinmeli ben halihazırda İzmir milletvekiliyim. Bu sorumluluğum da devam ediyor."

kalan karakter 1000

Temel Bey, Temel Bey,

Aynen dehşetengiz durum.Hangi devlete çalışıyor.Ne yapmaya çalışıyor.Ezbere oy atanlara yazıklar olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.04.2019 15:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.