Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.04.2019 08:42
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 14:07

’de kasiyer ve şoför sandık kurulu başkanı olmuş!

31 Mart yerel leri sonrası 'nin sandıktaki vurgunu bir bir ortaya çıkıyor. Son olarak en çok tartışılan ilçelerden biri olan Belediyesi'nde şoför ve büro işçisinin yasalara aykırı olarak Maltepe'de sandık kurul başkanı yapıldığı ortaya çıktı. Kasiyer ve daktilograf da sandık kurul başkanı olmuş.

'de sandık kurullarında usulsüzlük tespitleri hızla artıyor. Maltepe Belediyesi'nde şoför ve büro işçisinin yasalara aykırı olarak Maltepe'de sandık kurul başkanı yapıldığı ortaya çıktı. Kasiyer ve daktilograf da sandık kurul başkanı olmuş. Maltepe'de sandıkta görev yapan 712 kişinin memur olmadığı tespit edildi.Sandıkta asil üye olan 389 kişi memur değildi. İlçe dışında sandıkta görev yapan ve memur olmayan 962 kişiden 573'üyasadışı olarak sandık başkanı olarak görevlendirildi. İşte detaylar:

* Sandık kurullarında hukuksuzluk yaşandı. Maltepe Belediyesi'nde şoför olarak çalışan İ.K., Maltepe 1331 No'lu sandıkta görevlendirildi. de sandık kurul başkanı olarak görev yaptı.

* Maltepe Belediyesi'nin iştiraki MATAŞ'ta büro işçisi C.K., Maltepe 1146 No'lu sandıkta, sandık kurul başkanı olarak görev yaptı.

* İstanbul 'da daktilograf olarak çalışan E.K., Maltepe 1212 No'lu sandıkta, sandık kurul başkanı olduğu tespit edildi.

* A.A. isimli kasiyerin Maltepe 1025 No'lu sandıkta görev yaptığı belirlendi. A.A. 1025 No'lu sandıkta, sandık kurul başkanı oldu.

() sandık başkanı ve kurulda görev yapacak asil üyenin, ilçede görev yapan ve kamuda hizmette bulunmuş kişiler arasından seçilmesi gerektiğine yönelik genelge yayınlamıştı.

KENAN KIRAN / SABAH

kalan karakter 1000

TEVFİK. TEVFİK.

bu kişilerin hemen tutuklanması lazım ,bu ülkede hak hukuk tanımayanların borusu ötmesin artık ,yeter .ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.04.2019 08:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.