Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.04.2019 11:47
  • Son Güncelleme: 16.04.2019 15:17

’deki sandık başkanları dışından getirilmiş! 4 muvazzaf asker görev yapmı

yerel lerinde ilçesinde görev yapan sandık başkanlarının İstanbul dışından da geldiği bildirildi. Ayrıca Hakkari’de görev yapan uzman askerin nda görev yaptığı ortaya çıktı.

Hakkari, Ankara, Bolu ve Bursa'da oturan kişilerin, yerel lerinde ilçesine geldiği ve ilçede sandık kurullarında görev yaptığı tespit edildi.

4 MUVAZZAF ASKER SANDIKTA GÖREVLENDİRİLMİŞ
Maltepe'de sandık kurullarında dört muvazzaf askerin görev yaptığı öğrenildi. Hakkari'de görev yapan uzman çavuş A.O., seçim günü Maltepe ilçesinde görev yapan nda görev yaptığı öğrenildi.

Hakkari'de görevli asker A.O, Ankara Altındağ ilçesinde oturan yönetmen olan S.A., Bolu'da üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan A.Ö. ve Bursa'da özel şirkette çalışan müşteri temsilcisi B.Ö.'nün, usul ve yasalara aykırı olarak İstanbul Maltepe ilçesinde ikamet etmedikleri halde görevlendirilerek sandık kurullarında görev aldığı bildirildi.

İLÇEDE GÖREVLİ KAMU GÖREVLİLERİ SANDIK BAŞKANI VE SANDIK KURULU ASİL ÜYESİ OLUYOR
Yüksek sandık başkanı ve kurulda görev yapacak asil üyenin, ilçede görev yapan ve kamuda hizmette bulunmuş kişiler arasından seçilmesi gerektiğine yönelik genelge yayınlamıştı.

Sandık Kurulunun oluşumu, görev ve yetkililerinin belirlendiği genelgede; şöyle deniliyor:

"Sandık Kurulu Başkanının belirlenmesi MADDE 3- İlçede görev yapan tüm kamu görevlilerinin (298 sayılı Kanunun 26. maddesinde sayılanlar hariç) listesi, mülki idare amiri tarafından yerleşim yeri adresleri esas alınmak suretiyle ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilir. İlçe seçim kurulu başkanı, bu kamu görevlileri arasından ihtiyaç duyulan sandık kurulu başkanı sayısının iki katı kamu görevlisini ad çekme suretiyle tespit eder ve bu kişiler arasından mani hali bulunmayanları sandık kurulu başkanı olarak belirler. Sandık kurulu başkanının göreve gelmemesi halinde, kamu görevlileri arasından belirlenen üye, bu üyenin de bulunmaması durumunda en yaşlı üye kurula başkanlık eder."

573 SANDIK BAŞKANI İLÇE DIŞINDAN GETİRİLMİŞ
Maltepe ilçesi dışında sandıkta görev yapan ve memur olmayan 962 kişiden 573'ünün yasa dışı olarak sandık başkanı olarak görevlendirildi. Maltepe'de sandıkta asil üye olarak görev yapan 389 kişinin de memur olmadığı tespit edildi.

KENAN KIRAN / SABAH

kalan karakter 1000

ŞAHİN ŞAHİN

YA ARKADAŞ HERŞEY ORTADA HIRSIZLIK ORTADA SANDIK BAŞLARINDAKİ KİŞİLER BELLİ YAPILAN OY KAYDIRMALAR BELLİ YA BUNLAR NEYİN KAFASINI YAŞIYORLAR LÜTFEN ADALETLİ OLUN BUN AŞİKE OLUYOR SİZ DAHA OY SAYIYORSUNUZ EFENDİLER LÜTFEN ADALET ..İSTENİYORSA ..İSTANBUL ANKARA ÖZELLİKLE BOLU BÜTÜN İLLERDE YAPILSIN ..çünkü bu seçimlere dış mihrakların eli var bunuda göz ardı etmemek lazım bunu kimse inkar edemek içerideki hain yetmiyor dışarıdanda hainin kolu var

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.04.2019 14:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.