Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.04.2019 09:23
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.04.2019 14:59
ABONE OL

'dan açıklaması! Af çıkacak mı?

11 Nisan haberleri en son durum nedir gibi sorular vatandaşların bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Tam bu dönemde AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı vatandaşların af çıkacak mı sorusuna net yanıtlar verdi.

Binali Yıldırım'dan genel af açıklaması! Af çıkacak mı?

11 Nisan son durum nedir, yerel seçim öncesi çıkar mı soruları vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Af haberleri de gündemin ilk sırasında. vatandaşların af çıkacak mı sorusuna net yanıtı verdi. Peki milyonların beklediği af yerel seçim öncesi çıkacak mı, kimleri kapsayacak? Peki milyonlarca mahkumun ve ailelerinin beklediği af yerel seçim öncesi çıkacak mı, genel af kimleri kapsayacak?

Teklif, 19 Mayıs 2018 tarihinden sonraki suçları kapsam dışı bırakıyor. Bu tarihten önce işlenen, düzenlemede ayrık tutulanlar hariç, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu (TCK) ve 765 sayılı TCK ile özel kanunlardaki suçlar yönünden tabi oldukları infaz hükümlerine göre çekilmesi gereken toplam ceza sürelerinden şartlı indirim yapılmasını öngören teklif, bunun sonucu infazı kalmayan hükümlü ve tutukluların salıverilmesini amaçlıyor.

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM'DAN EN SON GENEL AF AÇIKLAMASI

Seçim çalışmaları dolayısıyla Silivri'ye giden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım genel af hakkında merak edilen sorulara cevap verdi.

Otogardaki taksi durağını ziyaret eden Yıldırım, taksicilerle fotoğraf çektirdi. Bir taksinin direksiyonuna geçen Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz'ı da yanına alarak, otogarda taksiyi kullandı.

Orhan Özgür isimli bir vatandaş, "Af istiyoruz başkanım" şeklinde Yıldırım'a seslenince, Yıldırım, vatandaşın yanına giderek, "MHP'nin verdiği af teklifi üzerinde çalışılıyor tek tek. Kamu vicdanını nasıl rahatsız olmaz onun ortaya çıkması lazım. Acele karar verirsen bu sefer başka mağduriyetler olur." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN AF İÇİN NE DEMİŞTİ?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında af, ittifak ve öğrenci andı tartışmalarına son noktayı koydu. Başkan Erdoğan açıklamasında, "Şu anda 50 binin üzerinde cezaevlerinde sadece uyuşturucu mahkumu var. Şimdi soruyorum milletime bunlara kader mahkumu diyebilir miyiz? Efendim aldatılmış, ne demek aldatılmış? Katillere mi kader mahkumu diyeceğiz, hırsızlık bunlar mı kader mahkumu diyeceğiz? Say sayabildiğin kadar. Liste önünüze geldiği zaman zaten tabloyu görebiliyorsunuz. Devlete karşı işlenen suçlarda yapılabilecek olanları yerine getirmeye gayret edebiliriz." dedi