Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.03.2019 20:26
  • Son Güncelleme: 16.03.2019 00:50

'daki terör saldırısına ilişkin Sırbistan'dan jet açıklama!

, 'daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristin camiye giderken aracında şarkıları dinlemesi ve silahının üzerinde Sırp tarihi figürlerin isimlerinin bulunmasına ilişkin, "Sırbistan'ın terör saldırısıyla hiçbir alakası yoktur." dedi.

Katliamda o ayrıntılar dikkat çekti... Sırbistan'dan jet açıklama geldi

'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı esnasında düzenlenen terör saldırı sonucu 49 kişi şehit oldu.

, Belgrad'da düzenlediği basın toplantısında, terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi."BU TÜR EYLEMLER, ÇIKARLARIMIZA ZARAR VERİYOR"
Ülkesinin, Yeni Zelanda'daki terör saldırısıyla hiçbir alakası olmadığının altını çizen Dacic, "Biz, hiç kimseden kurbanların intikamını almasını istemedik. Bu isimlerin bu şekilde suistimal edilmesini kınıyoruz. Bu tür eylemler, çıkarlarımıza zarar veriyor. Buna benzer suistimallere karşı mücadele edeceğiz." diye konuştu.

Birçok ülkenin terörist hareketleri "özgürleştirici" olarak nitelendirdiğini ve bunlara tolerans gösterdiğini savunan Sırp bakan, "Terör, yalnızca hep beraber hareket ederek ve ayrımcılık yapmadan üstesinden gelebileceğimiz küresel bir felaket." ifadelerini kullandı.

Dacic, Yeni Zelanda'daki terör saldırısında yaralanan ya da hayatını kaybeden Sırbistan vatandaşı bulunmadığını sözlerine ekledi.

SALDIRI SİLAHININ ÜZERİNDEKİ SIRP TARİHİ FİGÜRLER
Görüntülerde, Christchurch şehrindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısının faili Brenton Tarrant'ın, saldırıda kullandığı silahın üzerine tarihte Osmanlılara karşı savaşmış Lazar Hrebeljanovic, Milos Obilic, Baja Pivljanin, Novak Vujosevic gibi Sırp figürlerin adlarını da yazdığı görülüyor.

Tarrant'ın ayrıca, camiye giderken aracın içinde dinlediği şarkısında, sözlerinde "Bosna Kasabı" olarak bilinen Sırp savaş suçlusu Radovan Karadzic'e yönelik övgü dolu ifadeler dikkat çekiyor. Şarkıda, "Krajina'dan kurtlar geliyor, (Hırvat) Ustaşalar ve Türkler korksun, Karadzic sen Sırplara liderlik et, korkusuz oldukları anlaşılsın." ifadeleri yer alıyor.

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

ALLAH,TAN KORKMAZ,VİCDANSIZ,DİNSİZ,KAFİR,ZALİM.ELİMİZE DÜŞECEKSİN.CENABI ALLAH SANA AZABIN BÜYÜĞÜNÜ HAZIRLADI.CENABI ALLAH,TAN RAHMET DİLERİM KARDEŞLERİMİZ İÇİN.ALLAH,A SAVAŞ AÇAN KAYBETMEYE,AZABIN BÜYÜĞÜNE MAHKÜM.BEKLE CEHENNEMİN EN SON KATINI.LANET KAFİR,ZALİM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2019 23:12
soysuz korkaklar soysuz korkaklar

bu hesap bitmedi sirbistan, sen gecmisinle hala yüzlesemedin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2019 19:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.