Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.02.2019 02:05
  • Son Güncelleme: 14.02.2019 02:53

'den itiraf gibi açıklama! Babasının işkencelerini yalanlayamadı...

'nin i için Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiği , özel bir televizyon kanalında soruları yanıtladı. "İşkenceci" olarak bilinen babası sebebiyle sık sık gündeme gelen Tunç Soyer, " dönemini yaşamış insanları nasıl ikna etmeyi düşünüyorsunuz?" sorusuna verdiği yanıtla adeta babasının skandal uygulamalarını itiraf etti...

Tunç Soyer'den itiraf gibi açıklama!

'nin i için 'e aday gösterdiği günden beri her gün yeni bir skandalı patlayan , bu kez de çok konuşulan ve özellikle milliyetçi tabanda büyük rahatsızlık yaratan işkenceci babası 'in uygulamalarını itiraf eder nitelikteki açıklamasıyla gündeme oturdu.

"12 EYLÜL'DEKİ PERFORMANSLAR OYLANMAYACAK"
Kendisine yöneltilen "12 Eylül dönemini yaşamış insanları nasıl ikna etmeyi düşünüyorsunuz?" sorusunu yanıtlayan Soyer, işkenceci babasının, özellikle milliyetçi tabanda büyük rahatsızlık yaratan uygulamalarını inkar edemedi.

Soyer, "İzmir'de seçime giriyoruz. Ve bu yerel seçimlerde adayların 12 Eylül'de nerede durdukları, 12 Eylül'de ne yaptıkları veya babalarının atalarının ne yaptığı oylanmayacak. 12 Eylül'deki performanslar, konumlar oylanmayacak." şeklindeki cevabıyla, 31 Mart lerinde babası Nurettin Soyer'in " performansının" değil, kendi performansının oylanacağını söyleyerek adeta işkenceleri itiraf etti.

İLE İLİŞKİSİNİ KANITLARA RAĞMEN REDDETTİ!
Soyer, "​FETÖ ile ilgili şahsınıza yapılan eleştiriler ne kadar doğru?"
sorusunu yanıtlarken de, onca kanıta rağmen yalana başvurdu. Daha önce sosyal medya hesabından, FETÖ'nün yapılanmalarına birçok destek paylaşımı yapan Soyer, tüm bunları inkar ederek soruya "Çok gayriciddi buluyorum. Bunun en çok iyi ve temiz insanları siyasetten uzaklaştıran sonuçlar doğurduğunu düşünüyorum. Çünkü gerçekten böyle bir şeyin nasıl bir hayal ürünü olabileceğini bilmiyorum. Nasıl böyle bir şey söylenebiliyor inanın bilmiyorum." yanıtını verdi.


HDP'YE DESTEK ÜSTÜNE DESTEK
Tunç Soyer 25 'li belediyeye kayyum atanmasının ardından yaptığı "Darbeye karşı asıl şimdi tankların üstüne çıkılmalı. Sur'a bizi almıyorlar, birşey yapamamak bizi kahrediyor. HDP'nin yanındayım" şeklindeki açıklamalarıyla teröre verdiği desteği gözler önüne sermişti.

TAKVİM

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.