Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.07.2018 11:17
  • Son Güncelleme: 19.07.2018 12:35

'de kurultay krizi büyüyor!

'li Gaye Usluer, olağanüstü kurultay çağrısı yaptıkları 3. günün sonunda imzanın 521 olduğunu söyledi.

CHP'de kurultay krizi büyüyor!

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Mecliste, CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu ile basın toplantısı düzenledi.

CHP'de seçimli olağanüstü kurultay gerçekleştirilmesi için üç gün önce çağrıda bulunduklarını anımsatan Tüzün, delegelerin özgür iradeleriyle bu çağrıyı dikkate alarak ücretlerini de ceplerinden ödeyerek notere gittiklerini aktardı.

Bu taleplerin hem ıslak imzalı noter kağıtlarıyla hem de noterden hemen sonra bizzat fotoğraflarla kendilerine gönderildiğini bildiren Tüzün, bazı noterlerin hazırlanan nüshaları CHP Genel Merkezine de gönderdiğini, imza sayısıyla ilgili bu nedenden dolayı polemik yapıldığını ifade etti.
Noterde atılan imzaların salt çoğunluğa ulaştığı zaman iradenin teşekkül etmiş olacağını söyleyen Tüzün, bu akşam ya da en geç yarın yeter sayıda imzanın toplanacağını, bu imzaları haftaya yetkili makamlara ulaştıracaklarını dile getirdi.
Noter talepname ve beyannamelerinin ellerinde olduğunu ve basın mensuplarının inceleyebileceklerini vurgulayan Tüzün, "Kimseden sakladığımız gizlediğimiz belge yok. Hepsini tek tek sayabilirsiniz." dedi."FAZLASI VARDIR, EKSİĞİ YOKTUR"
PM Üyesi Gaye Usluer de toplanan imza sayısıyla ilgili bilgi verdi. "Bu bir küskünler hareketi değildir." diyen Usluer, ortaya çıkacak sonuç ne olursa olsun delegelerin kararı olacağını belirtti. Usluer, dün akşam saat 17.00 itibarıyla seçimli olağanüstü kurultay talebiyle verilen imza sayısının 521 olduğunu, buna bu sabahki verilerin dahil olmadığını bildirdi. Yeniden söz alan Tüzün, açıklamayı yaparken, 5 imza bilgisinin de kendisine ulaştığına işaret ederek "Toplam imza sayısı 526 olmuştur. Fazlası vardır, eksiği yoktur. Bugün 600'ü geçeceğine yürekten inanıyoruz. Salt çoğunluğun çok üzerinde imza toplanacaktır." diye konuştu.

KAÇ DELEGE VAR?
Tüzün, 1245 delege olduğunu hesapladıklarını kaydetti. Selin Sayek Böke'nin de genel başkan adayı olarak isminin zikredildiğinin aktarılması üzerine Tüzün, "Yeterli imzayı toplayan herkesin genel başkan adayı olma hakkı var." dedi. Tüzün, bir başka soru üzerine, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun haberi olmadan bazı MYK üyelerinin delegeleri telefonla arayarak "İmza atmayın." ya da "İmzanızı geri çekin." dediklerini tespit ettiklerini öne sürerek "Bu yaklaşım doğru değil. Delegelerimiz ne yapacaklarına hür iradeleriyle karar verir." değerlendirmesini yaptı.

kalan karakter 1000

DOGAN DOGAN

KOLTUK GİDMESİN NEREDE BULUCAGIZ HİNT KUMAŞINI BİR DAHA ÖTME BÜLBÜL ÖTME KAFESE KOYARLAR O GÜZELİM SESİNLE

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.07.2018 14:46
HUDANIKOVINCA HUDANIKOVINCA

HAYDI AZ KALDI KILICDAROGLU DENILEN DIKTATÖR TERÖRISTIN APOLETLERINI INDIRMENIN VAKTI GELDI SÖKÜN ARTIK K.K NIN APOLLETLERINI CHP YI TERÖRISTLERIN PARTISI YAPTI BU NAMERT KILICDAROGLU.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.07.2018 13:55
ihpus ihpus

Türkiye cumhuriyetinin en küfürbaz ve en kötü vatandaşı Kemal Kılıçtaroğlu'dur.Merak ediyorum çocuklarını bu küfürbaz zat nasıl yetiştirmiş ? Birgün yargılanacak ,yakındır,kodesteki chp'liler konuşmaya başlayacaktır.Çiban Başı Kılıçtaroğlu olduğunu düşünüyorum çünki pkk ve fetöyü bu kadar savunmasının nedenleri vardır.Artık bu zatın siyaset sahnesinde görmek istemiyorum.Bu zatı ancak KODES paklar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.07.2018 12:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.