Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 25.06.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.06.2018 13:15
ABONE OL

'den Demirtaş çarkı!

yenilgisinin ardından açıklama yapmak için basın toplantısı düzenleyen , ekibini toplantı salonundan dışarı çıkardı. Seçim süreci boyunca ikinci tur hesapları yaparak 'a özgürlük isteyen İnce, Demirtaş sorusu üzerine çarkçılar kralı Bay Kemal'i de geçti. Muharrem İnce böyle bir söylemi olmadığını söyledi.

Muharrem İnce'den Demirtaş çarkı!
'nin cumhurbaşkanı adayı , yaşadığı yenilginin ardından bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"TRT'Yİ DIŞARI ALABİLİR MİYİZ"
Toplantının girişinde İnce, basın mensuplarının karşısına geçerek, " burada mı arkadaşlar" diye sordu. TRT ekibinden gazetecilerin orada olduğunu öğrenen İnce, "TRT'yi dışarı alabilir miyiz. , , mitinglerini vermeyen TRT'nin burada ne işi var" diye sordu. TRT ekibinin dışarı çıkmasıyla toplantıya devam etti.

YABANCI GAZETECİNİN SORUSUNU YANITLADI
Toplantıda Türkiye karşıtı yabancı gazeteciler de yer aldı. Topantıya TRT'siz devam eden İnce, yabancı bir gazetecinin sorusunu yanıtladı.

"NEDEN SOKAKLARA DÖKÜLMEDİNİZ SORUSU"
Yabancı gazeteci, CHP'lilerin sonuçlarının ardından neden sokaklara dökülmediğini sordu.

"ONE MİNUTE İNGİLİZCESİYLE YANITLAMAYALIM"
İnce önce sorunun İngilizce olmasından dolayı birisi tarafından Türkçeye çevirilmesini isteyerek, "Sayın Erdoğan gibi soruyu ' İngilizcesi'yle yanıtlamayalım" dedi.

"SOKAKLARA ÇIKMAK DOĞRU DEĞİL Kİ"
Çevirinin ardından İnce, gazeteciye şu yanıtı verdi: "Elimizde sonuçlar varsa, yenilgili kabul edip etmemek sizin elinizde değil. Yok ben bunu kabul etmiyorum demek demokrasi değil ki, sokaklara çıkmak doğru değil ki. Açık ara bir durum var. Ne yapacaksınız, "Ben kabul etmem" demek olmaz."

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak 'ın karşısına çıkan Muharrem İnce, aldığı seçim yenilgisini değerlendirdi.
Seçim sonuçlarını kabul ettiğini belirten İnce, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DEMİRTAŞ ÇARKI!
Terör soruşturmasında tutuklanan 'ın hatırlatılması üzerine sözlerine başlayan İnce, partisinin hiçbir zaman Selahattin Demirtaş'ın özgür olmasına yönelik bir söylemi olmadığını söyledi. İnce, "CHP hiçbir zaman Selahattin Demirtaş'ın özgür olmasına yönelik hiçbir söylemi olmadı, en azından ben böyle bir şey duymadım." diye konuştu.

YARDIMCILIK SÖZÜ
​Oysa, Muharrem İnce ikinci tur hesapları yaparak Selahattin Demirtaş'ı Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağını söylüyordu.

CEZAEVİ ZİYARETLERİ
CHP'li milletvekilleri de Selahattin Demirtaş'a özgürlük çağrıları yapıp sürekli cezaevine ziyarete gidiyordu.