Bugünkü
Takvim

Taksici 'Gözde'n düştü!

Oyuncu , taksiye bindi. Sürücünün ‘Kızım hasta’ hikayesinden etkilendi Para çekip şoföre verdi. Ancak, bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu öğrendi.

ABONE OL
Taksici 'Gözde'n düştü!
İstanbul'da sayıları 20 bini bulan taksiciler, müşterileri canından bezdirdi. Bazıları güzergahı bilerek uzatarak taksimetreyi yükseltti. Bazıları ise "Kısa mesafe gitmem" diyerek yolcuyu indirdi. Ünlüler bile kural tanımaz taksicilere isyan etti. Takvim gazetesi ise "Sarı bela" şikayetlerini gündeme getirdi. Ünlüler de konuyla ilgili ses verdi. Ünlü manken Didem Soydan, taksicilerin kabalığına isyan etti. Bazı taksicilerin son günlerde "hasta yakınım var" diyerek müşterileri dolandırdığı iddia edildi. Tuzağa düşenlerden biri de ünlü oyuncu idi. 37 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz günlerde bir taksiye bindi. Şoför kızının hasta olduğunu ve paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu ise sürücünün anlattığı acıklı hikayeden çok etkilendi. Taksiyi gördüğü ilk ATM'de durdurdu ve çektiği parayı taksiciye verdi. Olayın ardından yaşadıklarını çevresiyle paylayan Kansu, daha sonra arkadaşlarından da benzer hikayeler duyunca dolandırıldığını fark etti. Kansu, dolandırılma hikayesini sosyal medyadan deşifre etti ve herkesin çok dikkatli olması konusunda uyardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.