Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.02.2015 Gazete
ABONE OL

Bedelli partisi

Bedelli partisi
Bedelli askerlik için son başvuru tarihi, 13 Şubat olarak gösterildi. 28 yaşından gün almış olanların 18 bin lira ödeyerek bu haktan yararlanacağı belirtildi. İstanbul'da yaşayan Orkun Murak Yılmaz (36) adlı bilgisayar yazılımcısı ise bedelli askerliğin bitimine 1 gün kala ilginç bir karar verdi.

20 EURO'DAN SATTI

Yılmaz, 18 bin TL'yi denkleştirmek için parti düzenleyeceğini söyledi. Hediyeli parti biletlerini de 20 Euro'dan (Yaklaşık 60 TL) satışa çıkardı. Şimdiye kadar 200'ün üzerinde kişinin bilet aldığını ancak 163 bilet daha satması gerektiğini kaydetti. Yılmaz, partiyi Beyoğlu'nda anlaştığı bir mekanda düzenleyeceğini belirterek, "Partide çok güzel müzikler ve eğlencenin yanı sıra, kendi ürettiğim ve internet üzerinden şifreli olarak mesajlaşmaya veya e-posta göndermeye yarayan bir yazılımı açık attırma ile satacağım" dedi.

Öte yandan 13 Aralık 2014'te başlayan başvurular, yarın mesai bitiminde sona erecek. 611 bin 880 kişinin yararlanma hakkına sahip olduğu uygulamanın bitmesine 2 gün kala bedelli askerlikten faydalananların sayısı 150 bine ulaştı. Bugüne kadar hazineye giren para ise 2.7 milyar lira.