Bugünkü
Takvim
Chanel vurgunu
İlginç süreç, 'in Türkiye'deki ilk mağazasının müdürü olarak 2007'de işe giren Cangül Soydemir Avdan'ın, açtığı mobbing davasıyla başladı. İddialara göre; Avdan, 5 yıl ayda iki kez Paris'te bulunan Chanel'in merkezine gitti. Kaldığı otele içinde kumaşlar, elbiseler ve çantalar olan bavullar bırakıldı. "Türkiye'ye bunları götüreceksin" dendi. Uygulama yıllarca sürdü.

BAKANLIK DEVREDE
Bundan rahatsız olan Avdan, bir gün yurt dışındaki yetkililere "Böyle bir işe alet olmak istemiyorum" dedi. Bunun üzerine Türkiye'deki iki müdür A.Ç. ve Z.Ö., Avdan'a mobbing uyguladı. Daha sonra ürünleri, başka mağaza müdürü Z.D. getirmeye başladı. Avdan'a ise "Depresyon" tanısı kondu. Avdan'ın açtığı davada ifade veren Z.D. "Bavulla ürün getiriyorum" itirafında bulundu. Ardından İçişleri, Maliye Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da olaya el koydu. Gizli yürütülen soruşturmada büyük bir usülsüzlük olduğu ortaya çıktı.

ÇANTADA KRİZ!
Soruşturma kapsamında, Nişantaşı'ndaki en önemli 10 müşteri ve İstinyePark'taki 9 önemli müşterinin alışverişleri araştırlıdı. Bu 19 müşteri arasında, 18'inde satış kurallarına uyulmadığı ortaya çıktı. Bayan U.'nun 10 ayda 62 çanta, Bayan Ç.S.'nin 8 ayda 54 çanta satın aldığı tespit edildi. Kaçak getirilen ürün ve kumaşların satışlarını gizlemek için muhasebe ve stok programlarında oynandığı belirlendi. Bu oynamalar şirket çalışanlarının maillerine yansıdı. Bazı çalışanların ifadesi alındı. Bilgisayarlara el kondu. Erhan ÖZTÜRK

ÜNLÜLERE ŞOK: ÜRÜNLERE EL KONACAK
Tek faturayla fiyatı 58 bin 254 lira olan iki elbisenin, Nilgün Çolak ile Lübnan Amerikan İşadamları Derneği Başkanı Salim Zeenni'nin eşi Sana Zeenni'ye satıldığı tespit edildi. Çolak'ın ifadesi alındı. Zeenni'ye e-postayla ulaşıldı. Zeenni, "Her türlü yardıma hazırız" dedi. Bu arada toplanan deliller, bu hafta teslim edilecek. Suça karışanlarla 15 yıl hapis istemiyle dava açılacak. 3 kişiden fazla suça karışan olduğu kesinleşirse ceza istemi yüzde 50 arttırılacak. Kaçak olarak getirilen çanta ve elbise gibi ürünlere el konulacak...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.