Bugünkü
Takvim

Çocuklar forumda

eylemleri "forum" adıyla çeşitli illerde parklara taşındı. Buna çocuklar da alet edildi. Miniklere gece yarısı elleri havada slogan attırıldı...

İstanbul'da başlayan eylemler, yurt genelinde küçük gruplar halinde devam ediyor. Ankara 'la birlikte birçok ilde forum adı altında toplanan göstericiler, bir sonrası için eylem planı yapıyor. Ankara'daki foruma katılanlara 1 Temmuz'da bankalardaki paralarının bir günlüğüne çekilmesi önerisi yapıldı.

GEÇ SAATTE SOKAKTALAR
Didim Halk İnsiyatifi adı altında toplanan siyasi partiler, sendikalar ve sivil toplum örgütleri ise 5 dakikalık süre içerisinde Gezi olaylarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Foruma katılan CHP, ÖDP, EMEP, Eğitim Sen, SES, Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği'nden oluşan Didim Halk İnsiyatifi üyeleri 'daki Gezi olaylarıyla ilgili olarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

SLOGAN ATTILAR
Gecenin ilerleyen saatlerinde düzenlenen bu forumda, en ön sıralarda 13-15 yaşları arasındaki çocukların olması dikkat çekti. Uyku saatlerinde sokakta ideolojik harekete alet edilen çocuklara, sık sık sol kollarını havaya kaldırarak slogan attırılması dikkat çekti. Forumdaki ortak düşünce ise insanların farklı düşüncelerden ve ideolojilerde olmasına rağmen toplumsal olaylarda bir arada hareket etmesinin önemi dile getirildi; iktidarın uygulamaları eleştirildi. Forum etkinliği çerçevesinde Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı.

KUĞULAR'IN SESİ!
Bu arada her akşam olduğu gibi, önceki akşam da Ankara Kuğulu Park'ta toplanan yüzlerce kişi, forum adı altıda yapılan konuşmaları dinledi. Konuşmacılar, etkin muhalefet olmadığı için kendilerinin sahneye çıktığını söyledi. Ardından 1 Temmuz'da bankalardaki paralarının bir gülüğüne çekilmesini istediler.

kalan karakter 1000

hasan işcan hasan işcan

çocuklarıda alet ettiler yazık ruhsuzlar bunlardan ne beklenirki vatan hainleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 28.06.2013 19:53
misafir 1 misafir 1

Öncelikle sayın ECE USLU bu ülkede ekmek yiyorsunuz devlet birimlerine saldırıp hackleyen legal olmayan bir gruba övgüler yağdırıp sonrada ben vatansever bir sanatçıyım diyorsunuz hay sevsinler sizin vatanseverliğinizi.
Bakın her fırsatta ATATÜRK çüyüz diyorsunuz ya ATATÜRK ne demiş bir hatırlatayım.
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.şimdi siz vatansevermisiniz hadi ordan

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 28.06.2013 16:56
Hayat Hayat

Yok artıkk!!!! Daha da neler gorucezzz

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 28.06.2013 13:13
cimen1907 cimen1907

bu çapulculara meclisten destek veren VATAN HAİNLERİ olduğu için saçmalamaya devam dediyorlar ne kadar EZİK oldukları ortada ACIYORUM......

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 28.06.2013 12:46
züleyha züleyha

huzur batıyo size huzur

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır2
cevapla 28.06.2013 12:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.