Bugünkü
Takvim

Gül'den kritik açıklama

ABD ziyaretinin ardından Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

  • Güncel
  • 27.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.05.2012 15:59
ABONE OL
Kritik açıklamalar geldi

Cumhurbaşkanı Gül özetle şunları söyledi;

TERÖRLE MÜCADELE

"Terör konusu Türkiye'nin en önemli konusudur. Bu konuları büyük bir olgunlukla gündemimizden çıkarmamız lazım. Gündemimizden çıkarmadığımız sürece Türkiye'de hem siyasi hem sosyal açıdan büyük problem oluşturmaktadır. Bu işe aklı eren herkesin bu işlerin çözümü yönünde bir gayret samimiyet ve üslupla çalışması gerekir. Herkesin üstüne düşen büyük görevler var."

ULUDERE OLAYI

"Bazıları özür falan diyor. Özrün de ötesinde çok büyük acılar yaşasdığımız bir olay bu. Bununla ilgili sivil ve askeri soruşturmalar sürüyor. Malesef böyle bir hata olmuştur. Her hangi bir karartma söz konusu değildir. Askeri makamlar her türlü kaydı ve belgeyi ilgili makamlara vermiştir. Hepimizin gerçekten üzüntüsü, sivil, asker hiç fark etmez çok samimidir. "

'IN YILDÖNÜMÜ

"Adnan Menderes Polatkan ve Zorlu... Bu isimleri rahmetle anıyorum. Türkiye artık geçmişiyle yüzleşmektedir. Hukuki boyutuyla ele alınabilecek olaylar incelenmektedir. Önemi olan şey bugün geldiğimiz noktadır. Hepsine rahmet diliyorum."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.