Unkapanı'nda Feci Kaza

Fatih Unkapanı Köprüsü üzerinde 2 taksi kafa kafaya çarpıştı. Kazada 2 kişi öldü, 6 kişi de yaralandı. Aracından Haliç'e fırlayan taksi sürücülerinden biri yaralı halde yaklaşık 1 kilometre yüzerek kıyıya çıkmayı başardı.

Kaza saat 03:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye seyir halinde olan Mehmet Akdemir'in kullandığı 34 TAA 23 plakalı taksi ile Atilla Muslubaş (36) yönetimindeki 34 TCD 96 plakalı taksi Unkapanı Köprüsü üzerinde kafa kafaya çarpıştı.

Kazada Atilla Muslubaş'ın aracında bulunan ve Muslubaş'ın eniştesi olduğu öğrenilen Naim Çerçi ile kimliği belirlenemeyen bir kişi hayatını kaybetti.

Mehmet Akdemir ve aracında bulunan İtalyan turistler Rosella Roll Brunacci (30), Renopa Rusiero (36), Pesparele Rafelle (33) ile Muslubaş'ın aracındaki Muhammed Şişman yaralandı. Kazadan hemen sonra olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Mehmet Akdemir'i Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Mehmet Şişman'ı Taksim İlkyardım Hastanesi'ne, İtalyan turistleri ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Bu hastanelerde tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

DİĞER GALERİLER