Takımdan ayrı düz koşu

Takımdan ayrı düz koşu
Fakat Afrika’nın beklentisini karşılayan Gana oldu. Muntari dışında, yıldız statüsüne koyulabilecek bir oyuncuları olmamasına rağmen, kendilerini bilerek oynadılar ve yarı finalin kapısından, belki de kupa tarihinin en dramatik sahnelerinden biriyle döndüler. Luis Suarez’in 120. dakikada çizgiden eliyle çıkardığı top, Gana’ya yarı finalin kapısını kapattı ama en sempatik takımı olmasını da sağladı…
Takımdan ayrı düz koşu

Miroslav Klose herkese örnek olsun

İlk profesyonel maçına 21 yaşındayken çıkan Miroslav Klose, sessiz sedasız dünya kupası tarihinin en golcü futbolcusu olma yolunda ilerliyor. Kulüp takımlarındaki performansı her daim tartışılan Klose, iş milli takıma gelince vazgeçilmez oluyor. Klose, değişken dizilişlere uyum sağlayabilen bir futbolcu.

Takımdan ayrı düz koşu
Futbol zekası çok yüksek. Sadece aktif olduğu alanı değil, sahanın tümünü kontrol edebiliyor. Ben onun bu hâlini, efsane tenisçi Pete Sampras’a benzetiyorum. Sampras için, ilkokuldaki hocası şöyle demişti: “O, gördüğüm en zeki sporcu. Tenis değil de basketbol için eğitilseydi, yine dünyanın en iyisi olurdu. Aynı şekilde; golf, futbol veya başka bir spor dalı için de…”. Klose’de bende aynı etkiyi yaratıyor…
Takımdan ayrı düz koşu

Arjantin en büyük hayal kırıklığı ama…
Arjantin-Almanya maçından önce, Maradona’yla ilgili olarak öne sürülen tereddütlerin hepsi gerçekleşti. Üç hücumcuyla oynaması, takımın toplu hâlde pres yapmaması ve orta sahadan forvete top taşıyacak oyuncu olmaması, Arjantin’in en büyük handikapları olarak görülüyordu. Almanya maçında bu defoların hepsi ortaya çıktı.

Takımdan ayrı düz koşu
Özellikle Cambiasso’yu, Güney Afrika’ya getirmemiş olmasının bedelini ödedi Maradona. Mascherano ve Veron, işin defansif yönünü çözdü ama topu oyuna sokmak için Messi’nin zaman zaman orta sahaya kadar gelmesi gerekti. Böyle olunca da maçı, güçlü Alman orta sahasının kucağında oynadı. Maradona taktik olarak yenildi, Arjantin’i kupanın en büyük hayal kırıklıklarından biri yaptı ama yine de bu dünyaya geldiği ilk günden bu yana futbola kazandırdıklarıyla koskocaman bir teşekkürü hak etti.
DİĞER GALERİLER