Takımdan ayrı düz koşu

Takımdan ayrı düz koşu
Favoriler bir bir elenirken, hiç beklenmedik bir takım kupaya damgasını vurdu. Şampiyonaya, Afrika’nın en güçlü takımı olarak gelmediler. Kamerun ve her ne kadar, son iki şampiyonada ‘ölüm’ gruplarında yer alsa da Fildişi Sahilleri, kıtanın en güçlü iki takımı olarak görünüyordu.
Takımdan ayrı düz koşu
Fakat Afrika’nın beklentisini karşılayan Gana oldu. Muntari dışında, yıldız statüsüne koyulabilecek bir oyuncuları olmamasına rağmen, kendilerini bilerek oynadılar ve yarı finalin kapısından, belki de kupa tarihinin en dramatik sahnelerinden biriyle döndüler. Luis Suarez’in 120. dakikada çizgiden eliyle çıkardığı top, Gana’ya yarı finalin kapısını kapattı ama en sempatik takımı olmasını da sağladı…
Takımdan ayrı düz koşu

Miroslav Klose herkese örnek olsun

İlk profesyonel maçına 21 yaşındayken çıkan Miroslav Klose, sessiz sedasız dünya kupası tarihinin en golcü futbolcusu olma yolunda ilerliyor. Kulüp takımlarındaki performansı her daim tartışılan Klose, iş milli takıma gelince vazgeçilmez oluyor. Klose, değişken dizilişlere uyum sağlayabilen bir futbolcu.

Takımdan ayrı düz koşu
Futbol zekası çok yüksek. Sadece aktif olduğu alanı değil, sahanın tümünü kontrol edebiliyor. Ben onun bu hâlini, efsane tenisçi Pete Sampras’a benzetiyorum. Sampras için, ilkokuldaki hocası şöyle demişti: “O, gördüğüm en zeki sporcu. Tenis değil de basketbol için eğitilseydi, yine dünyanın en iyisi olurdu. Aynı şekilde; golf, futbol veya başka bir spor dalı için de…”. Klose’de bende aynı etkiyi yaratıyor…
Takımdan ayrı düz koşu

Arjantin en büyük hayal kırıklığı ama…
Arjantin-Almanya maçından önce, Maradona’yla ilgili olarak öne sürülen tereddütlerin hepsi gerçekleşti. Üç hücumcuyla oynaması, takımın toplu hâlde pres yapmaması ve orta sahadan forvete top taşıyacak oyuncu olmaması, Arjantin’in en büyük handikapları olarak görülüyordu. Almanya maçında bu defoların hepsi ortaya çıktı.

DİĞER GALERİLER