Siyah elbisesi ile sosyal medyaya bomba gibi düştü! Sibel Can'dan genç kızlara taş çıkaracak pozlar!

Siyah elbisesi ile sosyal medyaya bomba gibi düştü! Sibel Can Instagram paylaşımlarıyla adından söz ettirmeye devame diyor. Attığı her adım olay olan ünlü şarkıcı Sibel Can'ın yaşına rağmen yıllara meydan okuyan güzelliği ve fiziği sosyal medya gündeminden inmiyor. Son olarak siyah elbisesiyle çekildiği pozları Instagram hesabından paylaşan Sibel Can'ın yaşı merak konusu oldu. İşte Sibel Can'dan genç kızlara taş çıkartan pozlar... Sibel Can 1 Ağustos 1970 yılında İstanbul Karagümrük semtinde doğdu. Asıl adı Sibel Cangüre'dir. Yugoslav göçmeni baba Engin Cangüre ve Mudanyalı anne Emine Gül Sezer Cangüre'nin ilk çocukları olarak dünyaya gelmiştir.

Sibel Can Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Engincan Ural, Melisa Ural ve Emir Aksüt adında 3 evladı olan ünlü şarkıcının yıllara meydan okuyan fiziği ve güzelliği magazin gündeminden düşmüyor. Sibel Can'ın, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabını kızı Melisa'ya teslim etmiş, tüm paylaşım ve yetkiyi kızına devretmişti. Melisa, Sibel Can'ın Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla annesinin ününe ün katmaya devam ediyor. Son olarak siyah bir elbiseyle poz veren Sibel Can'ın yaşı merak konusu oldu. Güçlü sesi ve yorumuyla herkesi kendisine hayran bırakan Sibel Can'ın yaşını öğrenen hayranları ise gerçek karşısında şaştı kaldı.

SİBEL CAN KİMDİR?

Sibel Can 1 Ağustos'ta İstanbul Karagümrük semtinde doğdu. Asıl adı Sibel Cangüre'dir. Yugoslav göçmeni baba Engin Cangüre ve Mudanyalı anne Emine Gül Sezer Cangüre'nin ilk çocukları olarak dünyaya gelmiştir. Muzaffer adında bir kızkardeşi vardır. Babası Engin Cangüre bir çok ünlü solistin orkestrasında kemancılık yapmaktaydı. Sibel Can 14 yaşındayken dansa merak sardı ve gelen teklif üzerine oryantal olarak sahneye çıkmaya başlayan şarkıcı babasıyla birlikte çıktığı yurt içi ve yurt dışı turnelerinde hem oryantal hem de solist olarak sahne almaya başladı.

Daha sonra İstanbul' da ilk kez Galata Kulesi' nde sahneye çıktı. Kulaktan kulağa yayılan ünü sayesinde Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan tarafından keşfedildi. Böylece Maksim Gazinosu' nda sahneye çıkmaya başladı ve 14 yaşında şöhret oldu. Yaşı küçük olduğu için Maksim Gazinosu onun yüzünden kapatıldı. Çalışma müsaadesi almak için Fahrettin Aslan ve Türker İnanoğlu, Sibel Can' ın yaşını mahkeme kararıyla 6 ayda 6 yaş birden büyüttü. Artık sahneye çıkmasında bir sorun kalmamıştı.

Sibel Can üç yıl kadar dans etti. Maksim gazinosunda Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve Emel Sayın gibi ismlerin alt kadrosunda çalışma imkanı buldu. Assolistliğe yükseldiğinde henüz 17 yaşında idi. Sibel Can, 1987 yılında Kervan Plak'tan ilk albümü olan "Günah Bize"yi çıkarttı. Bu albümde Orhan Gencebay'ın büyük desteğini gördü. Albüm bir anda müzik listelerinin üst sıralarına yükseldi.

1988 yılında o dönemin popüler isimlerinden olan Hakan Ural ile Zerrin Özer'in evinde gizlice evlendi. Bu evlillikten daha sonra Engincan ve Melisa adından iki çocuk dünyaya getirdi. Can'ın asıl niyeti ve tek hayali şarkı söylemekti. Dans onun için bir basamaktı. Sesinin güzelliği bütün müzisyenler ve sanat dünyası tarafından biliniyordu. Artık Sibel Can' ın sesini herkes duymalıydı. Bu konuda ilk onayı veren yine babası Engin bey, Orhan Gencebay ve Muazzez Abacı oldu. Ortak bir kararla dans hayatına nokta kondu. Buna en çok annesi Emine Gülsezer hanım sevindi.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

DİĞER GALERİLER